جراحی های چاقی

روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو چگونه است؟

روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو

امروزه افراد مبتلا به چاقی، برای انجام جراحی اسلیو با چالش های زیادی روبرو هستند. خیلی از آن ها دغدغه هزینه عمل اسلیو معده در مشهد را دارند و تمایل دارند بدانند روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو چگونه است؟ بعد از عمل اسلیو در ماه چند کیلو وزن کم میشود؟ در پاسخ به این پرسش ها باید گفت: در عمل اسلیو، بخشی از معده بریده می شود و حجم غذای ورودی کاهش پیدا می‌ کند. بنابراین روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو در همه افراد قطعی است، فقط سرعت آن متفاوت بوده که به ژنتیک بدن و رعایت نکات مهم در رژیم غذایی بستگی دارد.

چگونه بعد از اسلیو معده به وزن دلخواه برسیم؟

برای اینکه به سرعت بتوانید به وزن دلخواه خود برسید، لازم است حتما طبق دستور پزشک معالج خود عمل کنید. در این صورت بدون راه‌ های میان بر، می ‌توانید به سرعت وزن خود را کم کرده و به عدد دلخواه برسید. با این حال فراموش نکنید که روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو، فرد به فرد متغیر است. پس به هیچ عنوان خودتان را با دیگران مقایسه نکنید!

اولین نکته ‌ای که باید رعایت کنید مصرف مایعات کم کالری و آب است. درست است که طبق رژیم غذایی باید مایعات زیادی مصرف کنید اما نوشیدن نوشابه، آب ‌میوه ‌های شکردار و موارد مشابه نه تنها باعث کاهش نشده که به سرعت وزن شما را بالا می ‌برند. علاوه بر این، حتما غذاهای پرحجم و کم کالری مانند سالادها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید. حذف غذاهای چرب و سرخ‌ کرده و جایگزین کردن آن با پروتئین گریل و پخته شده؛ عامل دیگری است که کاهش وزن شما را تسریع می ‌کند.

اگر تا قبل از عمل، اعتیاد به مصرف کافئین یا الکل داشتید، باید بعد از اسلیو همه آن‌ ها را کنار بگذارید. مصرف الکل به طور کامل ممنوع بوده و کافئین را هم باید به مقدار بسیار کم میل کنید. به عنوان مثال چای بسیار کمرنگ یکی از نوشیدنی ‌هایی بوده که یک بار در روز می ‌توانید بنوشید.

مراحل کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده

شاید برایتان سوال شده باشد عمل بای پس معده بهتر است یا اسلیو؟ و بعد از عمل اسلیو چقدر وزن کم میکنیم؟ درپاسخ به این سوالات می توان گفت: عمل اسلیو یک انتخاب مناسب برای کاهش وزن بدن بوده و تفاوتی که اسلیو با بای پس معده دارد این است که روند کاهش وزن آن پایدارتر است. بنابراین احتمال بازگشت هم کمتر خواهد بود. به صورت کلی تا 80 درصد از وزن اضافه شما بعد از اسلیو کاهش پیدا می ‌کند. البته مقدار دقیق آن هم به عوامل مختلفی از جمله ژنتیک بستگی دارد. ممکن است شما بتوانید بعد از عمل تا 80 درصد اضافه وزن خود را کاهش دهید اما کاندید دیگری تنها 70 درصد در روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو داشته باشد.

جدول کاهش وزن بعد از عمل اسلیو

جدول کاهش وزن بعد از عمل اسلیو

با این که مقادیر کاهش وزن بعد از اسلیو، دقیق نبوده اما می ‌توان به شکل کلی گفت که در هر ماه چقدر از وزن شما کاهش پیدا می ‌کند. در جدول کاهش وزن بعد از عمل اسلیو که بهترین جراح چاقی در مشهد به شما می ‌دهد، می ‌توانید این مقادیر را مشاهده کنید. ما هم نمونه ‌ای از آن را مانند مانند جدول کاهش وزن بعد از عمل بای پس در اختیار شما قرار می ‌دهیم. لازم است بدانید در مورد عمل اسلیو و حتی بای پس، در ابتدا سرعت کاهش وزن شما بیشتر است. هرچه زمان می‌ گذرد، از آن جایی که چربی ‌های قدیمی ‌تر در حال آب شدن هستند؛ سرعت کم می ‌شود. اگر چنین موضوعی را مشاهده کردید، نگران نشوید زیرا کاملا طبیعی است.

زمان میزان کاهش
ماه اول بین 7 تا 8 کیلوگرم
ماه دوم بین 7 کیلوگرم
ماه سوم بین 5 تا 5.5 کیلوگرم
ماه چهارم بین 4 تا 5 کیلوگرم
ماه پنجم حدودا 3 کیلوگرم
ماه ششم 1 تا 2 کیلوگرم
انتهای سال اول حدود 50 تا 70 درصد از اضافه وزن
انتهای سال دوم 90 درصد از اضافه وزن

تسریع روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو با چند نکته طلایی

یکی از شایع‌ ترین مواردی که بعد از عمل‌ های جراحی رخ می‌ دهد، افسردگی ‌های مقطعی یا تجربه اختلال اضطراب است. برای اینکه بتوانید جلوی چنین موضوعی را بگیرید باید با مشاهده اولین نشانه ‌ها به یک روانپزشک مراجعه کنید. البته در بسیاری از موارد رعایت ورزش و تحرک بدنی تا حد زیادی جلوی افسردگی و استرس را می ‌گیرد.

شاید برایتان عجیب باشد بدانید، با اینکه در عمل جراحی اسلیو بخشی از معده شما برداشته می ‌شود، اما اگر رعایت نکنید مجددا اضافه وزن پیدا خواهید کرد. اگر قصد یک تغییر اساسی در ظاهر خود را دارید، باید پشتکار زیادی هم داشته باشید. بدون شک، رعایت عوامل کلیدی و مهمی که در ادامه به آن پرداخته ایم، می تواند روی روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو، تاثیر زیادی بگذارد.

  • رعایت رژیم غذایی بعد از عمل
  •  ورزش و فعالیت بدنی مناسب
  •  دوری از الکل و مواد مخدر مانند سیگار
  •  وجود یک گروه حمایتگر نزدیک
  •  احترام به بدن و ارزشمند نگه داشتن آن
  •  دوری از اضطراب
  •  درمان افسردگی

در صورتی که همه این موارد رعایت شوند، خواهید دید که روند کاهش وزن شما طبق جدول کاهش وزن بعد از عمل اسلیو پیش می رود!

2 راهکار مهم برای حفظ روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو

2 راهکار مهم برای حفظ روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو

برای اینکه بتوانید طبق جدول کاهش وزن بعد از عمل اسلیو پیشرفت کنید، باید یک برنامه دقیق برای خود داشته باشید. پایبند بودن به این برنامه به شما کمک می ‌کند تا هرچه سریع‌ تر وزن خود را کم کنید.

1. رژیم غذایی اصولی

به جرئت می توان گفت بخش زیادی از نتیجه جراحی شما به رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده بر می گردد. شما باید بتوانید بعد از عمل اسلیو، عادات غذایی خود را تغییر دهید. خوردن یک وعده غذای سنگین برای همیشه ممنوع بوده و باید آن را به وعده‌ های کوچک ‌تر تقسیم کنید. همچنین از نوشیدن مواد پرکالری، پر از شکر و حتی لبنیات لاکتوزدار هم باید بپرهیزید. این موضوع به خصوص در ماه ‌های ابتدایی بعد از اسلیو ضروری است.

سعی کنید، به جای استفاده از نوشیدنی ‌های کافئین‌ دار مانند چای و قهوه به سراغ دمنوش‌ های گیاهی بروید.

2. برنامه ورزشی مطابق فیزیولوژیک بدن

انجام فعالیت ‌های ورزشی باید کاملا زیر نظر پزشک متخصص باشد. به هیچ عنوان بلافاصله بعد از عمل به سراغ ورزش نروید، زیرا ممکن است باعث پارگی در بخیه ‌ها شود. از آن طرف بعد از گذشت چند ماه می ‌توانید با مشورت پزشک، به آرامی به تحرک بدنی بازگردید. بعد از سپری شدن دوران نقاهت، حتما باید به صورت مداوم تا همیشه ورزش را در برنامه خود قرار دهید. به این دلیل که روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو یک مبارزه همیشگی خواهد بود.

عوامل مخل کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده

موفقیت آمیز بودن عمل به شرایط بالینی شما و تخصص پزشک بستگی دارد. با این حال اگر عمل موفقی هم داشته باشید اما بعد از آن رعایت نکنید، تمام زحمات و هزینه‌ ها از بین می ‌رود. برای اینکه مانع از این شکست شوید، باید عزم خود را جزم کنید. برخی از عوامل مخل روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو هستند. عواملی مانند پرخوری عصبی یکی از جدی ‌ترین مشکلاتی بوده که اگر راه حلی برای آن پیدا نکنید، تبدیل به معضل می‌ شود.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی باید تعداد وعده ‌های خود را زیاد کرده و مقدار آن ‌ها را کم کنید. همچنین به غذا به چشم درمان نگاه نکنید. قرار نیست نگرانی‌ و اضطراب شما را غذا درمان کند. بلکه باید با ورزش، مدیتیشن و پیاده کردن روش ‌های کنترل اضطراب؛ این مشکل را برطرف کنید. غذا روشی برای سیر کردن شکم و رفع احساس گرسنگی است.

نتیجه کاهش وزن بعد از اسلیو معده

در روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو، عوامل زیادی دخیل هستند. اینکه شما توسط چه پزشکی عمل می شوید و چقدر بعد از جراحی، نکات مهم مانند رژیم و ورزش را رعایت می کنید، همه و همه در میزان کاهش وزن شما موثر است. به طور دقیق نمی توان گفت هر فرد، چقدر بعد از عمل لاغر می شود، اما هر ماه اگر استانداردهای لازم را رعایت کنید، حجم مشخصی از بدن شما که در جدول بیان شده، به طور میانگین کم خواهد شد.

اگر عزمتان را جزم کرده اید و می خواهید با قدرت، چاقی خود را با عمل اسلیو درمان کنید، پیشنهاد می کنیم این مسئولیت مهم و پرریسک را به دکتر فاضل اعلمی، متخصص با تجربه چاقی و زیبایی در مشهد بسپارید.

سوالات متداول

روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو، به چه عواملی وابسته است؟

داشتن رژیم غذایی اصولی و برنامه ورزشی مطابق با فیزیولوژیک بدن، دو برنامه مهمی است که هر فردی باید بعد از عمل اسلیو آن ها را اجرا کند تا بتواند روند کاهش وزن خود را سرعت بخشد.

ماه اول بعد از جراحی اسلیو، چقدر وزن بدن کاهش می یابد؟

در ماه اول، بین 7 تا 8 کیلوگرم از وزن بدن فرد کم می شود.

بعد از عمل اسلیو در ماه چند کیلو وزن کم میشود ؟

عواملی همچون وزن اولیه، تغییرات سبک زندگی و رعایت دستورالعمل‌های بعد از جراحی در روند کاهش وزن بعد از جراحی اسلیو تاثیرگذارند. با این حال میانگین کاهش وزن در ماه بعد از انجام این جراحی حدود 5 تا 7 کیلوگرم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید