عمل جراحی لیفت صورت چیست؟

جراحی لیفت صورت یا ریتیدیکتومی، از انواع جراحی زیبایی به منظور بهبود زیبایی ظاهری صورت است. عمل لیفت صورت روشی نسبتا تهاجمی است که با برداشتن پوست اضافی این ناحیه انجام می شود. 

از مزیت های عمل جراحی لیفتینگ صورت، می توان به برطرف شدن چین های اطراف دهان و بینی و چربی اضافه ناحیه زیر چانه و گردن اشاره کرد. قطعا، تبحر و مهارت پزشک معالج نقش مهمی در نتیجه نهایی این جراحی دارد. با انجام این جراحی نزد دکتر اعلمی، به عنوان بهترین جراح زیبایی در مشهد، زیبایی یک اثر هنری را در صورت خود تجربه خواهید کرد.

جراحی لیفتینگ صورت چیست

روش عمل لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

با توجه به نوع جراحی لیفت صورت و نواحی مورد نظر برای کشیدن پوست صورت، برش هایی در نواحی اطراف گوش، زیر چانه و خط مو انجام می گردد. در ادامه، پوست و چربی اضافه این نواحی برداشته می شوند.

این عمل منجر به سفت شدن پوست صورت و خط پایین فک می شود. در انتها، نواحی برش خورده، بخیه و پانسمان می شوند. جراحی کشیدن پوست صورت برای زیبایی تحت شرایط بیهوشی عمومی انجام می گردد. پس از انجام عمل کشیدگی پوست صورت و ریکاوری، فرد می تواند به خانه برود.

جراحی جوانسازی صورت چگونه انجام می شود؟
جراحی لیفت صورت
جراحی لیفت صورت
جراحی لیفت صورت

چه کسانی کاندیدای مناسب برای جراحی جوانسازی صورت هستند؟

سن دقیقی برای کشیدن پوست صورت نمی توان معرفی کرد؛  عواملی چون ژنتیک، آب و هوا و سبک زندگی در این زمینه تاثیرگذار هستند. اما به طور کلی، این جراحی بیشتر برای افراد میانسال (60-40 سال) توصیه می شود. این گروه از افراد، چنانچه حساسیت یا مشکلی با تزریق داروهای بیهوشی نداشته باشند، می توانند اقدام به عمل جراحی لیفتینگ صورت کنند.

هزینه کشیدن پوست صورت برای جوانسازی

هزینه لیفت کامل صورت با جراحی با توجه به فاکتورهای متعددی تعیین می شود. نوع یا گستردگی کشیدن پوست صورت، تبحر جراح، نوع روش جراحی و تجهیزات بیمارستان از فاکتورهای تاثیرگذار در این موضوع هستند. بخش مهم هزینه هایی که در این جراحی باید پرداخت شود، شامل این موارد هستند:

 • هزینه بیمارستان که بخشی از آن شامل هزینه های بیهوشی می شود
 • نسخه دارویی بیمار
 • آزمایش های پزشکی پیش از جراحی
 • حق الزحمه پرداختی به پزشک
جراحی لیفت صورت
جراحی لیفت صورت
جراحی لیفت صورت
جراحی لیفت صورت

حقایقی جالب از جراحی لیفت صورت که نمی دانید!

تحقیقات انجام شده در دانشگاه جان هاپکینز، اطلاعات جالب توجهی را درباره جراحی لیفت صورت ارائه می دهد:

 • 10% افراد کاندید برای انجام این جراحی مردان هستند.
 • نتیجه حاصل از جراحی کشیدن پوست با گذشت زمان طبیعی تر می شود.
 • 2-1 هفته بعد از انجام لیفت صورت با جراحی، افراد می توانند به محل کار خود یا انجام کارهای روزمره بپردازند.
 • اسکارهای پوستی ایجاد شده در نتیجه لیفت کامل صورت با جراحی به بهترین شکل محو شده و زیر خط رویش نهان می گردند.
جراحی لیفت صورت

انواع جراحی های چاقی کلینیک دکتر اعلمی

خدمات جراحی زیبایی در مشهد توسط جراحان زیادی انجام می شود که هر کدام دارای تخصص های منحصر به فردی هستند. در کلینیک تخصصی جراحی زیبایی دکتر سید فاضل اعلمی نیز انواع جراحی های زیبایی، جراحی چاقی، جراحی های کم تهاجمی و خدمات غیر تهاجمی از قبیل مزوتراپی، تزریق نانوپربی و … انجام می شود. رسالتی که در کلینیک دکتر فاضل اعلمی وجود دارد، حفظ سلامتی و رضایت کامل بیماران است.

لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو یکی از روش های شناخته شده در حوزه جراحی صورت است که با هدف اصلاح افتادگی و رفع چین و چروک های عمقی صورت انجام می شود.
مامو پلاستی

عمل ماموپلاستی

مبارزه با سرطان سینه و تغییر شکل پستان (با برداشتن بافت و پوست) توسط ماموپلاستی! با هدف درمان سرطان و حفظ شکل طبیعی سینه ماموپلاستی انجام می شود.
تصویر ران هایی برای لیفت

عمل لیفت ران

اگر ران پا شما دچار سلولیت یا گود شده باشد و یا پوستی شل و آویزان داشته باشید که ظاهری نامناسب دارد. این عمل زیبایی باعث می شود ظاهری زیبا و حتی تناسب اندام پیدا کنید.
جراحی لیفت صورت

عمل پروتز سینه

القای زیبایی ضاید الوصف سینه با پروتز! تنها در دو ساعت به فرم و ظاهر ایده آل خود برسید. پروتز سینه عملی کاملا ایمن می باشد که حس رضایت شما را بر می انگیزد.
جراحی لیفت صورت

نظرات بیماران

شاید برایتان جالب باشد نظرات بیمارانی که تجربه جراحی زیبایی در کلینیک دکتر فاضل اعلمی را دارند مطالعه نمایید. بیمارانی که در این کلینیک جراحی می کنند، عضوی از گروه ورزشی کلینیک می شوند و ادامه روند درمان را با این گروه پیش می برند.

جراحی لیفت صورت

ارتباط مستقیم با دکتر

در صورتیکه نیاز به مشاوره تلفنی رایگان  یا مشاوره حضوری در مطب دارید تا بتوانید اطلاعات دقیقی از بیماری بدست بیاورید می توانید با پر کردن فرم زیر یا شماره تماس مستقیم با مطب دکتر فاضل اعلمی ارتباط برقرار کنید.
موضوع مشاوره(ضروری)

لیفت صورت با جراحی در چه نواحی از صورت انجام می شود؟

عمل لیفت صورت از جمله جراحی های زیبایی است که جهت بهبود اثرات پیری پوست توصیه می شود. جراحی جوانسازی صورت عوارض ناشی از افزایش سن در صورت را از بین می برد. این جراحی در نواحی زیر استفاده می شود:

 • خط فک پایین صورت (از بین بردن پوست اضافی)
 • کناره بینی (حذف چین و چروک پوست این ناحیه)
 • گونه های افتاده

انواع جراحی جوانسازی صورت

افتادگی پوست و ایجاد شدن چین و چروک در نتیجه افزایش سن از جمله دلایلی است که افراد برای انجام عمل جراحی لیفتینگ صورت مراجعه می کنند. جراحی لیفت صورت با توجه به اینکه در کدام ناحیه از صورت و گردن انجام می شود، انواع مختلفی دارد.

1. لیفت صورت به روش سنتی

جراحی لیفت صورت به شکل سنتی، شامل برش هایی در ناحیه زیر چانه، اطراف گردن و خط مو است. این جراحی با جدا کردن پوست از بافت زیرین و چربی اضافی گردن و چانه انجام می شود. این عمل منجر به سفت شدن ماهیچه های حمایت کننده ناحیه صورت و گردن می گردد. این نوع جراحی کشیدن پوست صورت برای جوانسازی  در افرادی که جهت بهبود علائم پیری داوطلب جراحی لیفیتنگ صورت هستند، کاربرد بیشتری دارد.

2. لیفت صورت به روش SMAS

در این روش از عمل کشیدن پوست صورت، دو سوم این ناحیه هدف قرار می گیرد. این تکنیک به سفت کردن ماهیچه های شما و حذف چربی یا پوست اضافی گونه ها و بخش پایینی منتهی می شود.

3. مینی لیفت صورت

این تکنیک از جراحی جوانسازی صورت در مقایسه با سایر روش های جراحی، سریع تر و کم تهاجمی تر است. اغلب برای افرادی که سن پایین تری دارند، توصیه می شود. در این تکنیک، تمرکز اصلی بر بخش پایینی صورت و گردن است.

4. لیفیت صورت کامپوزیت

در این تکنیک، جراحی با بلند کردن لایه عضلانی صورت، چربی و پوست به صورت یک واحد انجام می شود. ویژگی شاخص این روش از لیفت صورت با جراحی، تغییر همزمان چند ناحیه از صورت است.

5. لیفت میانی صورت

این تکنیک از عمل لیفت صورت جهت درمان ناحیه گونه مورد استفاده قرار می گیرد. جراح با تغییر چربی در این ناحیه، پوست گونه را سفت و کشیده می کند.

مزایای کشیدن پوست صورت با عمل جراحی

مهم ترین مزیتی که برای عمل جراحی لیفتینگ صورت می توان ذکر کرد، حذف علائم پیری و جوان و شاداب شدن پوست است. این ویژگی به دلیل ماهیت جراحی لیفت صورت (بازسازی عمقی پوست و چربی های زیر آن) حاصل می شود. ویژگی مثبت دیگر کشیدن پوست صورت با عمل جراحی، ماندگاری طولانی آن است؛ نتیجه این جراحی 10-7 سال ماندگاری دارد. این مزیت، نیاز به تکرار عمل را در افراد حذف می کند. از دیگر مزایای لیفت کامل صورت با جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حذف افتادگی گونه
 • از بین بردن خط خنده
 • حذف غبغب و چروک های ناحیه گردن
 • بهبود افتادگی خط فک

عوارض و خطرات لیفت صورت با جراحی پلاستیک

کشیدن پوست صورت برای زیبایی مانند هر عمل زیبایی دیگر قطعا با عوارض و خطراتی، هر چند نادر، همراه است. این ریسک ها با توجه به تجربه پزشک در حوزه جراحی و اطلاع رسانی به بیمار برای مراقبت های بعد از جراحی، تا حد زیادی می تواند کاهش پیدا کند. از مهم ترین خطرات لیفت صورت با جراحی پلاستیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هماتوم (تورم خون زیر پوست)
 • احتمال عفونت پوستی
 • اسکار پوستی (ماندگار بودن جای زخم ایجاد شده)
 • عوارض ایجاد شده ناشی از تزریق ماده بیهوشی
 • ریزش مو در نواحی برش خورده پوست
 • احتمال آسیب به عصب صورت

با عمل کردن به تجویزهای پزشک معالج خود می توانید عملی بدون عوارض و صورتی شاداب و جوان را تجربه کنید.

اقدامات لازم پیش از انجام عمل جراحی لیفتینگ صورت

جراحی لیفت صورت به صلاحدید پزشک و پس از انجام معاینات لازم برای افراد کاندیدا تجویز می شود. این گروه از افراد لازم است تا اقدامات زیر را  جهت آماده سازی خود برای لیفت صورت با جراحی پلاستیک انجام دهند:

 • انجام آزمایش خون
 • ارائه سابقه کامل پزشکی
 • ارائه لیست تمام داروهای در حال مصرف به پزشک
 • عدم استفاده از داروهای ضدالتهابی
 • عدم مصرف برخی از نوشیدنی ها و خوراکی ها (طبق توصیه پزشک)
 • منع مصرف دخانیات، الکل و داروهای رقیق کننده
 • لیست کردن انتظارات کاندیدا از كشيدن پوست صورت جراحی لیفت صورت
 • ناشتا بودن در روز جراحی

کشیدن پوست صورت برای زیبایی به چه کسانی توصیه نمی شود؟

جراحی لیفت صورت مانند دیگر خدمات زیبایی برای برخی از افراد گزینه مناسبی تعریف نمی شود. در این گروه از افراد، کشیدن پوست صورت برای زیبایی و جوانسازی توصیه نمی گردد. افرادی با ویژگی های زیر کاندیدای مناسبی برای عمل کشیدگی پوست صورت نیستند:

 • افرادی که داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند.
 • مبتلایان به دیابت و فشار خون بالا
 • افراد دارای عدم تقارن در ناحیه صورت

دوران نقاهت لیفت صورت با جراحی

برای انواع جراحی های زیبایی رعایت مراقبت ها و محدودیت های دوران نقاهت اهمیت بالایی جهت دریافت بهترین نتیجه دارد. لیفت صورت با جراحی نیز از این قائده مستثنی نیست. استراحت کردن به مدت 3-2 هفته بعد از  عمل کشیدن پوست صورت با عمل جراحی جهت کاهش تورم و کبودی آن حائز اهمیت است. این مدت با توجه به گستردگی ناحیه جراحی متفاوت می باشد. برای جراحی های مینی لیفت صورت، مدت زمان دوران نقاهت کوتاه تر است.

14 روز اول بعد از جراحی جوانسازی صورت، تورم و کبودی به بیشترین حد خود می رسد. این مدت حساس ترین زمان برای مراقبت های دوران نقاهت می باشد.

کاهش میزان تورم صورت حدود یک ماه زمان می برد. بعد از گذشت این مدت می توانید به روال عادی زندگی برگردید. ضمن مشورت با پزشک تان قادر به انجام فعالیت های ورزشی و حتی سنگین خواهید بود.

مراقبت های بعد از  جراحی جوانسازی صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت با جراحی پلاستیک یکی از حیاتی ترین نکات برای دستیابی به بهترین نتیجه بعد از عمل است. توجه به نکات مهم این مراقبت ها برای پذیرش تغییرات ایجاد شده از سوی بدن شما و افزایش زیبایی ظاهری تان حائز اهمیت می باشد.

 • تخت خود را شیبدار کرده و در این وضعیت استراحت یا خواب کنید. این موضوع باعث کاهش تورم و کبودی صورت می شود.
 • مسکن های تجویز شده توسط پزشک را حتما مصرف کنید.
 • استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد و تورم و تسریع بهبودی می تواند مفید باشد.
 • حتما در برنامه روزانه خود تعویض پانسمان در فواصل زمانی معین را قرار دهید.
 • پوشش البسه دکمه دار برای جلوگیری از کشش روی پوست تان مهم تلقی می شود.
 • از ایجاد فشار در پوست صورت تان خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت 3 هفته بعد از جراحی لیفت صورت خودداری نمایید.
 • به مدت 6 هفته از انجام اپیلاسیون و استفاده از رنگ مو و مواد آرایشی پرهیز کنید.

ماندگاری عمل کشیدن پوست صورت چقدر است؟

عمل کشیدن پوست صورت در گروه جراحی های دائمی قرار می گیرد و دوام و ماندگاری بالایی دارد. به طور معمول این جراحی زیبایی، 15-10 سال ماندگاری دارد. بدون شک، مراقبت های بعد عمل لیفت صورت نقش مهمی در طولانی تر شدن این مدت خواهد داشت. اما باید روند کلاژن سازی پوست با افزایش سن را هم مد نظر گرفت. با افزایش سن و تغییر در ساختار عضلات پوست، چین و چروک ها نیز ظاهر می شود. با توجه به افول روند تولید کلاژن در سنین بالا، نتیجه ای معجره آسا و دور از ذهن نباید انتظار داشت.

متدهای لیفت صورت بدون جراحی

علاوه بر جراحی لیفت صورت، روش های دیگری نیز برای انجام این خدمات زیبایی بدون نیاز به برش و بیهوشی وجود دارند. در این تکنیک ها، از بی حسی موضعی استفاده می شود. مهم ترین ویژگی این روش ها، ماندگاری کمتر آن در مقایسه با انواع عمل کشیدگی پوست صورت است. مهم ترین متدهای لیفتینگ صورت بدون جراحی عبارتند از:

 • هایفوتراپی
 • تزریق بوتاکس
 • اندولیفت
 • کربوکسی تراپی
 • RF فرکشنال

سخن آخر، انتخاب بهترین پزشک متخصص جراحی کشیدن پوست صورت

یکی از مهم ترین مراحل در جراحی لیفت صورت تحقیق درباره پزشک متخصص و انتخاب بهترین گزینه برای آن است. انتخاب یک پزشک متخصص و متبحر، نقش بسزایی در نتیجه جراحی و رضایت بخش بودن آن دارد. پرس و جو، سرچ در اینترنت و بررسی نظرات افرادی که عمل جراحی لیفتینگ صورت را انجام داده اند، راهکارهایی ایده آل برای انتخاب بهترین پزشک در این جراحی هستند.

دکتر فاضل اعلمی، متخصص انواع جراحی زیبایی و درمانی در مشهد، با بیش از 25 سال سابقه در این حوزه، بهترین انتخاب شما برای داشتن یک تجربه ایده آل از نتیجه  جراحی جوانسازی صورت تان خواهد بود. با مراجعه به مطب و دریافت مشاوره از ایشان، نتیجه ای رضایت بخش از عمل خود خواهید داشت.

سؤالات متداول

ترمیم کامل لیفت صورت با جراحی بعد از چه مدت انجام می شود؟

این زمان برای هر فرد متفاوت است. روند ترمیم از هفته سوم تا ماه ششم زمان می برد. افراد جوان تر در مقایسه با سنین بالا، دوران ترمیم و بهبود را زودتر پشت سر می گذارند. در اکثر بیمارن، سه ماه بعد جراحی می توان نتیجه را مشاهده کرد.

بهترین متد کشیدگی پوست صورت بدون جراحی چیست؟

بهترین متد لیفت صورت با توجه به فاکتورهای مختلفی چون میزان افتادگی، سن و نوع پوست فرد متفاوت است. با توجه به این ویژگی ها، پزشک ممکن است از یک روش یا ترکیبی از روش ها برای لیفیتینگ صورت استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید