جراحی ساکشن غبغب چیست

در بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند افزایش وزن، افزایش سن و حتی ژنتیک در زیر چانه سلول های چربی تجمع پیدا می کنند که به آن چانه دوم گفته می شود. یکی از راه های از بین بردن این چربی ها، جراحی ساکشن غبغب می باشد. با این جراحی شما می توانید به صورت موضعی بافت چربی این ناحیه را از بین ببرید.

انتخاب بهترین جراح زیبایی در مشهد و آشنایی با هزینه های تعریف شده توسط آنان، یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که قبل از عمل باید به آن توجه داشته باشید. جراح تا حد زیادی می تواند عوارض بعد از عمل ساکشن غبغب را برای شما کاهش داده و همچنین باعث شود پس از عمل، آثاری از رد پای جراحی بر روی پوست شما باقی نماند.

جراحی ساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب برای چه کسانی مناسب است؟

داشتن غبغب لزوما به معنای چاقی فرد نیست. بسیاری از افراد بنا بر دلایلی مانند وراثت یا افزایش سن، دچار غبغب هستند. همچنین افرادی که در گذشته دارای اضافه وزن بوده اند، ممکن است این مشکل را داشته باشند. افراد بین ۲۰ تا ۵۰ سال می توانند رفع غبغب با ساکشن را انجام بدهند. هرچه قدر که رنگ و انعطاف پذیری پوست بهتر باشد، نتیجه عمل نیز رضایت بخش تر خواهد بود.

جراحی ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب

هزینه عمل ساکشن غبغب چگونه تعیین می شود؟

این عمل تعرفه مشخصی نداشته و با توجه به چند عامل موثر می توان هزینه آن را تخمین زد. مواردی که در جراحی ساکشن غبغب تاثیرگذار هستند، به شرح زیر است:

 • میزان چربی انباشته شده
 • دستمزد جراح
 • آزمایش های قبل از جراحی غبغب
 • هزینه های مربوط به کلینیک یا بیمارستان
 • دستمزد متخصص بیهوشی در صورت انجام جراحی غبغب با بیهوشی عمومی
جراحی ساکشن غبغب

جراحی ساکشن غبغب با بیهوشی یا بی حسی؟

انتخاب بیهوشی یا بی حسی توسط پزشک نسبت به میزان چربی و شرایط بیمار تعیین می شود. جراح شما با توجه به شرایط شما می تواند انتخاب کند که شما تحت تاثیر کدام ماده جراحی را انجام دهید. افرادی که بنا به انتخاب خود نیز نمی خواهند که بیهوشی عمومی دریافت کنند، می توانند از روش بی حسی موضعی استفاده کنند.

عمل ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب

مزایای جراحی ساکشن غبغب یا تخلیه غبغب چیست؟

 لیپوساکشن غبغب دارای مزایای بسیاری است که شامل موارد زیر می شود:

 • چربی های جمع شده از عمل را می توان برای زیباتر کردن صورت با روش هایی مانند حذف چین و چروک یا حجیم کردن لب ها استفاده کرد.
 • در مدت زمان کم، چربی های اضافی موجود در این ناحیه از بین می روند.
 • عمل نیاز به جراحی سنگین نداشته و به شکل سرپایی و ساده انجام می شود.
 • دوره استراحت و نقاهت عمل ساکشن غب غب، بسیار کوتاه است.
 • انجام عمل لیپوساکشن غبغب بدون بیهوشی و درد است.
جراحی ساکشن غبغب
جراحی ساکشن غبغب

سایر جراحی های زیبایی دکتر فاضل اعلمی

خدمات جراحی زیبایی در مشهد توسط جراحان زیادی انجام می شود که هر کدام دارای تخصص های منحصر به فردی هستند. در کلینیک تخصصی جراحی زیبایی دکتر سید فاضل اعلمی نیز انواع جراحی های زیبایی، جراحی چاقی، جراحی های کم تهاجمی و خدمات غیر تهاجمی از قبیل مزوتراپی، تزریق نانوپربی و … انجام می شود. رسالتی که در کلینیک دکتر فاضل اعلمی وجود دارد، حفظ سلامتی و رضایت کامل بیماران است.

لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو یکی از روش های شناخته شده در حوزه جراحی صورت است که با هدف اصلاح افتادگی و رفع چین و چروک های عمقی صورت انجام می شود.
مامو پلاستی

عمل ماموپلاستی

مبارزه با سرطان سینه و تغییر شکل پستان (با برداشتن بافت و پوست) توسط ماموپلاستی! با هدف درمان سرطان و حفظ شکل طبیعی سینه ماموپلاستی انجام می شود.
تصویر ران هایی برای لیفت

عمل لیفت ران

اگر ران پا شما دچار سلولیت یا گود شده باشد و یا پوستی شل و آویزان داشته باشید که ظاهری نامناسب دارد. این عمل زیبایی باعث می شود ظاهری زیبا و حتی تناسب اندام پیدا کنید.
جراحی ساکشن غبغب

عمل پروتز سینه

القای زیبایی ضاید الوصف سینه با پروتز! تنها در دو ساعت به فرم و ظاهر ایده آل خود برسید. پروتز سینه عملی کاملا ایمن می باشد که حس رضایت شما را بر می انگیزد.
جراحی ساکشن غبغب

نظرات بیماران

شاید برایتان جالب باشد نظرات بیمارانی که تجربه جراحی زیبایی در کلینیک دکتر فاضل اعلمی را دارند مطالعه نمایید. بیمارانی که در این کلینیک جراحی می کنند، عضوی از گروه ورزشی کلینیک می شوند و ادامه روند درمان را با این گروه پیش می برند.

جراحی ساکشن غبغب

ارتباط مستقیم با دکتر

در صورتی که نیاز به مشاوره تلفنی رایگان یا مشاوره حضوری در مطب دارید تا بتوانید اطلاعات دقیقی از بیماری بدست بیاورید، می توانید با پر کردن فرم زیر یا شماره تماس مستقیم با مطب دکتر فاضل اعلمی ارتباط برقرار کنید.

موضوع مشاوره(ضروری)

مراحل جراحی ساکشن غبغب چگونه است؟

در جراحی ساکشن غبغب، سلول های این ناحیه به صورت موضعی با کمک برش های کوچی که ایجاد می شود، از بین می روند. پزشک محل های مد نظر خود را با علامت گذاری مشخص می کند. سپس ناحیه های انتخاب شده را ضد عفونی می کنند. همچنین بر اساس تصمیم و صلاح دید پزشک، بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی دریافت می کنید.

در جراحی ساکشن غبغب ابزاری به نام کانولا در نقاط مشخص شده با مکشی ملایم چربی های تخریب شده را تخلیه می کند. سپس، محل برش های ایجاد شده به وسیله بخیه بسته می شوند. پس از اتمام عمل ساکشن غبغب، در صورت تشخیص پزشک، بانداژ صورت برای شما بسته می شود. اما، به طور معمول ممکن است با استفاده از یک چانه بند مخصوص، برای تثبیت نتیجه جراحی استفاده شود.

عکس ساکشن غبغب

عکس ساکشن غبغب

عکس ساکشن غبغب

عوارض ساکشن غبغب یا تخلیه غبغب چیست؟

هرکدام از عمل هایی که انجام می شود عوارض خاص خود را به همراه دارد. انتخاب جراح حاذق و با تجربه می تواند تا حد زیادی عوارض بعد از عمل را برای شما کاهش دهد. اما برخی از موارد هم در هر صورت بعد از عمل برای شما به وجود می آید. شما به عنوان بیمار باید قبل از انجام عمل از عوارضی که ممکن است برایتان پیش بیاید آگاه باشید. بعضی از عوارض ساکشن غبغب شامل موارد زیر می شود.

 • کبودی
 • تورم
 • تغییرات رنگدانه های پوستی
 • عوارض ناشی از بیهوشی (مشترک در تمام بیهوشی ها)
 • کاهش حساسیت پوست صورت و خواب رفتگی (سوزن سوزن شدن)
 • عفونت و تب (در موارد نادر)
 • درد و احساس مور مور شدن
 • آسیب عصبی
 • اسکار و جای زخم

اقدامات مهم پیش از لیپوساکشن غبغب چیست؟

موارد مهم و تاثیرگذاری هستند که شما باید پیش از اینکه جراحی ساکشن غبغب را انجام دهید آن ها را رعایت کنید. این موارد در روند جراحی و همچنین بهبود شما می توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

 • پیش از انجام جراحی ساکشن غبغب مانند دیگر عمل های جراحی باید ۲ هفته پیش از عمل، مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید. زیرا، این داروها سبب افزایش خونریزی در حین عمل جراحی می شوند.
 • استعمال سیگار و مصرف دخانیات نیز باید قبل از عمل ساکشن غب غب جراحی قطع شود. زیرا، در بهبودی زخم ها تاثیر مخربی دارد.
 •  در صورت نیاز به انجام آزمایش پیش از عمل جراحی، پزشک متخصص شما را بیشتر راهنمایی می کند.

مراقبتهای بعد از عمل ساکشن غبغب چیست؟

پس از اینکه جراحی ساکشن غبغب را انجام دادید می بایست چند مورد را برای مراقبت از خود و همچنین افزایش میزان تاثیرگذاری عمل انجام دهید. با توجه به این که این عمل دوره نقاهت طولانی ای ندارد مراقبت های پس از ساکشن غبغب نیز نسبت به دیگر جراحی ها ساده تر می باشد. اما فراموش نکنید که باید به صورت دقیق این موارد و گفته های پزشک خود را رعایت کنید.

 • لازم است بعد از جراحی حداقل ۲۴ ساعت استراحت کنید.
 • جهت کاهش تورم و کبودی ها می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • هنگام خوابیدن باید سر خود را بالا نگه دارید.
 • از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید ولی انجام پیاده روی می تواند بسیار مفید بوده و به جلوگیری از ایجاد لخته خون بسیار کمک کند.
 • باید به مدت پنج روز باید از آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 • به مدت سه هفته از گن غبغب استفاده کنید تا نتیجه عمل تثبیت شود.
 • حدود ۲ هفته از انجام تمرینات سنگین خودداری کنید.
 • می توانید در عرض چند روز پیاده روی را شروع کنید تا در برابر ایجاد لخته های خون و ایجاد مشکل کمک کند.
 • در نواحی برش های زیر از پماد تجویز شده استفاده نمایید.

ماندگاری جراحی غبغب چقدر است؟

نتیجه این عمل می تواند دائمی باشد، به خصوص اگر سن شما بالای 25 سال باشد و وزن بدن شما ثابت باشد. 
نتایجه دائمی لیپوساکشن غبغب به این دلیل است که سلول های چربی منحصری نسبت به سایر سلول های بدن دارد. این سلول ها تنها سلول هایی هستند که بعد از 25 سالگی نمی توانند بازسازی شوند. بنابراین، اگر سلول های چربی بعد از 25 سالگی برداشته شوند، دوباره رشد نخواهند کرد.
در لیپوساکشن غبغب، اکثر چربی های اضافی از زیر چانه برداشته می شود. با این حال، برخی از آن ها ممکن است باقی بمانند، از این رو در صورت افزایش وزن، سلول‌های چربی باقیمانده در طول زمان بزرگ‌تر می شوند. به همین دلیل است که ثابت نگه داشتن وزن بعد از این عمل لیپوساکشن برای حفظ نتایج حائز اهمیت است.
 

روش های جلوگیری از افتادگی پوست بعد از ساکشن غب غب

برای جلوگیری از شل شدن پوست بعد از جراحی غبغب مراجعه کننده باید به توصیه های پزشک معالج خود توجه کند و در انجام این موارد کوتاهی نکند. برخی از این توصیه ها عبارتند از:

 • استفاده از گن: با استفاده از گن های مخصوص می توانید تا حد زیادی شکل و فرم پوست غبغب خود را حفظ کرده و از افتادگی پوست آن جلوگیری کنید.
 • مصرف آب و مایعات فراوان: با نوشیدن روزی بین 8 تا 10 لیوان آب می توانید خاصیت ارتجاعی بودن پوست غبغب را حفظ کرده و از شل شدن آن جلوگیری کنید.
 • تحرک و ورزش: انجام تمرینات ورزشی و داشتن تحرک باعث حفظ تناسب اندام و جلوگیری از شل شدن پوست می شود.
 • ماساژ دادن: ماساژ دادن باعث افزایش جریان خون در بدن می شود و این مورد تاثیر زیادی بر سلامت پوست و حغظ خاصیت ارتجاعی آن دارد
 • معاینه دوره ای توسط پزشک: بعد از جراحی ساکشن غبغب در ناحیه مورد نظر تونل هایی متشکل از خون و مایع ایجاد می شود که در صورت تخلیه نکردن آنها یا دیر تخلیه کردن آنها باعث افتادگی و شل شدن پوست می شوند.

دوره نقاهت ساکشن غبغب

پس از برداشتن غبغب با ساکشن، اکثر بیماران می توانند فعالیت های عادی روزانه خود را در حدود 2 تا 3 هفته از سر بگیرند. روند بازیابی این عمل معمولاً بدون درد است، اگرچه ممکن است ناراحتی و درد جزئی را تجربه کنید اما دوران نقاهت ساکشن غبغب طولانی نیست.

عمل ساکشن غبغب برای چه کسانی مناسب نیست؟

گاهی ممکن است انجام عمل ساکشن غبغب برای برخی از افراد مناسب نباشد و نتیجه مطلوبی نداشته باشد، به همین دلیل پزشک به آن ها توصیه می کند یا از روش های دیگری برای رفع غبغب استفاده کرده یا لیپوساکشن غبغب را به همراه دیگر روش های زیبایی انجام دهند. این افراد عبارتند از: 

 • افرادی که سن بالایی داشته و پوست افتاده ای در این ناحیه دارند. 
 • افرادی که کاهش وزن شدیدی داشته اند و دچار افتادگی پوست در ناحیه غبغب شده اند.
 • افرادی که چربی ناحیه غبغب آن ها عمقی و زیاد است. 

کلام آخر، بهترین جراح زیبایی در مشهد کیست؟

جراحی ساکشن غبغب مشهد یکی از عمل های زیبایی و بسیار تاثیرگذار در چهره می باشد. این عمل برای افرادی مناسب است که دارای وزنی طبیعی می باشند، اما به دلایل مختلفی مانند وراثت یا افزایش سن در ناحیه غبغب دارای تعداد سلول چربی بالا شده اند. عمل ساکشن غبغب به منظور کاهش وزن نیست و همچنین برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند توصیه نمی شود. در صورتی که مایل به انجام این عمل هستید می تواند به دکتر فاضل اعلمی بهترین جراح زیبایی در مشهد مراجعه کنید و همچنین می توانید از راهنمایی و مشاوره پیش از عمل نیز بهره مند شوید.

سوالات متداول 

عمل غبغب چگونه است و چقدر طول می کشد؟

این روش معمولا حدود 1 ساعت طول خواهد کشید.

آیا می توان ساکشن غبغب را با سایر روش ها ترکیب کرد؟

گاهی برای ایجاد ظاهری جوان‌تر و متعادل‌تر بهتر است لیپوساکشن غبغب با سایر روش‌های جراحی زیبایی نظیر لیفت صورت و گردن، بوکالفت یا لیپوساکشن و جراحی کانتورینگ صورت ترکیب شود. 

نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب چگونه است؟ 

بعد از انجام این عمل نباید فشاری به چانه و گردن شما وارد شود، از این رو نمی توانید روی شکم خود بخوابید و توصیه می کنیم راحت ترین حالت را در پشت خود ایجاد کنید. به این منظور باید بالشتی زیر سرتان قرار دهید، به گونه ای که سرتان از حالت عادی بالاتر باشد تا مطمئن شوید فشاری به گردن و چانه وارد نمی شود. 

آیا بعد از عمل ساکشن غبغب می توانید به پهلو بخوابید؟

خوابیدن به پشت به محافظت از ناحیه چانه و گردن، به خصوص محل برش کمک می کند. افرادی که به پهلو و شکم می‌خوابند فشار زیادی به گردن و چانه خود وارد می کنند، از این رو ممکن است دچار خونریزی در محل زخم شوند. 

چه زمانی می توانم بعد از برداشتن غبغب با ساکشن دوش بگیرم؟

می توانید پس از روز اول به طور موقت گن را برای حمام رفتن بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید