لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

افزایش سن تغییر آناتومی صورت و از دست دادن زیبایی پوست را به همراه دارد و این امر باعث می شود افراد به جراحی های زیبای روی بیاورند و به دنبال راهی برای بازگرداندن شادابی پوست خود باشند. لیفت آندوسکوپی ابرو، یکی از روش های شناخته شده در  حوزه جراحی صورت است که با هدف اصلاح افتادگی و رفع چین و چروک های عمقی صورت انجام می شود. هدف از انجام این جراحی، بهبود زیبایی ظاهری و کاهش علایم بالا رفتن سن است. همچنین با بالا رفتن سن باعث افتادگی ران های شما می شود که می توانید با اطلاع از هزینه جراحی لیفت ران زیبایی و جوابی را تجربه کنید

لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت آندوسکوپی ابرو
هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو

هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو چقدر است؟

به طور کلی، هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو دائمی در ایران بین 20 تا 50 میلیون تومان است. همچنین ممکن است جراحی دو نفر با یکدیگر متفاوت باشد که روی هزینه های آن ها تاثیر گذار خواهد بود.

هزینه لیفت اندوسکوپی صورت که روی ابرو انجام می شود، به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل شامل شهر محل زندگی، بیمارستان خصوصی یا دولتی و… است.

 

نحوه لیفت آندوسکوپی ابرو

 • بیهوشی: این عمل معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.
 • ایجاد برش: جراح چند برش کوچک در پشت خط مو ایجاد می‌کند.
 • قرار دادن آندوسکوپ: آندوسکوپ، که یک لوله نازک و مجهز به دوربین است، از طریق برش‌ها وارد شده و به جراح امکان می‌دهد تا عضلات و بافت‌های زیرین ابرو را به طور دقیق مشاهده کند.
 • بالا کشیدن عضلات: جراح عضلات ضعیف شده را بالا کشیده و در جایگاه جدیدشان تثبیت می‌کند.
 • حذف پوست اضافی: پوست اضافی پیشانی برداشته می‌شود.
 • بخیه زدن: برش‌ها با بخیه‌های ظریف بسته می‌شوند.
لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو مناسب چه کسانی است؟

 لیفت ابرو با آندوسکوپی برای همه افراد مناسب نیست، پس بهتر است قبل از انجام این عمل حتما با جراح پلاستیک مشورت داشته باشید. افراد زیر می توانند لیفت ابرو انجام دهند:

 • افرادی که دارای ابروهای افتاده هستند
 • افرادی که خطوط و چین های عمیقی روی پیشانی دارند
 • افرادی که دارای خطوط یبن ابروها هستند.
 • افرادی که سیگاری نیستند
 • افرادی که بیماری خاصی ندارند

کاربرد لیفت آندوسکوپی ابرو

افتادگی ابروها علاوه بر این که بر زیبایی صورت تاثیر می گذارد، در برخی موارد در کاهش دید هم می تواند موثر باشد سایر کاربردهای لیفت اندوسکوپی ابرو به شرح زیر است:

1. افرادی که دارای ابرو های نامتقارن هستند. در عمل لیفت ابرو با آندوسکوپی با کشیده شدن ابرو ها نامتقارنی ابرو ها برطرف می گردد.

2. برخی افراد در قسمت پیشانی یا بین ابرو ها با چین و چروک هایی رو به رو هستند، این چین و چروک ها بر اثر افتادگی و یا شل شدن پوست اتفاق می افتد که با عمل لیفت اندوسکوپی پیشانی این مشکلات رفع می شوند.

3. افرادی که دارای مشکلاتی از جمله پیتوز چشم هستند، با لیفت آندوسکوپی صورت می توانند این مشکل را از بین ببرند.

4. افرادی که به علت افتادگی پلک ها با کاهش میدان دید مواجه می شوند.

لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت آندوسکوپی ابرو
لیفت آندوسکوپی ابرو

سایر جراحی های زیبایی دکتر فاضل اعلمی

دکتر فاضل اعلمی با بیش از 20 سال تجربه در انواع عمل های زیبایی و درمانی، بیش از 25 نوع خدمات مختلف را ارائه می کنند. شما هم می توانید از انواع عمل های جراحی کلینیک دکتر سید فاضل اعلمی بهره ببرید. کافیست برای ارتباط و مشاوره رایگان پیش قدم شوید.

لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو یکی از روش های شناخته شده در حوزه جراحی صورت است که با هدف اصلاح افتادگی و رفع چین و چروک های عمقی صورت انجام می شود.
تصویر ران هایی برای لیفت

عمل لیفت ران

اگر ران پا شما دچار سلولیت یا گود شده باشد و یا پوستی شل و آویزان داشته باشید که ظاهری نامناسب دارد. این عمل زیبایی باعث می شود ظاهری زیبا و حتی تناسب اندام پیدا کنید.
لیفت بازو

جراحی لیفت بازو (براکیوپلاستی)

بیشتر افراد با گذشت زمان و افزایش سن و یا کاهش وزن، دچار افتادگی پوست بازو می‌شوند که ظاهر ناخوشایندی برایشان دارد. عمل براکیوپلاستی یا لیفت بازو برای سفت شدن بازو و ایجاد ظاهر بهتر انجام می شود.
مامو پلاستی

عمل ماموپلاستی

مبارزه با سرطان سینه و تغییر شکل پستان (با برداشتن بافت و پوست) توسط ماموپلاستی! با هدف درمان سرطان و حفظ شکل طبیعی سینه ماموپلاستی انجام می شود.
لیفت آندوسکوپی ابرو

نظرات بیماران

شاید برایتان جالب باشد نظرات بیمارانی که تجربه جراحی زیبایی در کلینیک دکتر فاضل اعلمی را دارند مطالعه نمایید. بیمارانی که در این کلینیک جراحی می کنند، عضوی از گروه ورزشی کلینیک می شوند و ادامه روند درمان را با این گروه پیش می برند.

لیفت آندوسکوپی ابرو

ارتباط مستقیم با دکتر

در صورتیکه نیاز به مشاوره تلفنی رایگان یا مشاوره حضوری در مطب دارید تا بتوانید اطلاعات دقیقی از بیماری بدست بیاورید می توانید با پر کردن فرم زیر یا شماره تماس مستقیم با مطب دکتر فاضل اعلمی ارتباط برقرار کنید.

موضوع مشاوره(ضروری)

آیا من هم می توانم جراحی لیفت ابرو انجام دهم؟

در جواب این سوال باید بگوییم با توجه به وضعیت پوست صورت، سن و شرایط شما در صورتی که این تصمیم را گرفتید و جراح پلاستیک تایید داد حتما می توانید این عمل را انجام دهید.

چه افرادی نمی توانند عمل لیفت اندوسکوپی ابرو را انجام دهند؟

اگر قصد انجام این عمل را دارید ابتدا باید به چشم پزشک مراجعه کنید و سپس توسط جراح پلاستیک معاینه شوید. افرادی که در سنین بین 30 تا 65 هستند با توجه به شرایط می توانند این عمل را انجام دهند. اما باز هم افرادی هستند که برای این عمل مناسب نیستند، این افراد عبارتند از :

 1. افرادی که سلامت جسمانی کافی ندارند، داروی خاصی مصرف می کنند و یا نسبت به داروهای بیهوشی و بیحسی حساسیت دارند.
 2.     افرادی که هدف عمل لیفت ابرو را نمی دانند و انتظارات زیادی دارند.
 3. افرادی که فکر می کنند می توانند با این عمل ابرو های خود را تا شقیقه بالا بیاورند.
 4. اختلال لاگوفتالموس، خوابیدن با چشمان باز، افرادی که این اختلال را دارند تحت هیچ شرایطی نمی توانند این عمل را انجام دهند.
 5. افرادی که خطوط خیلی عمیقی در پیشانی آنها وجود دارد.
 6. افرادی که نمی خواهند چهره طبیعی داشته باشند.
 7. افرادی که انتظار دارند عمل لیفت ابرو دائمی باشد.

ماندگاری لیفت اندوسکوپیک ابرو چقدر است؟

این عمل بین 5 تا 7 سال بسته به سن متقاضی ماندگاری دارد و پس از این بازه زمانی مجدد به دلیل ادامه روند افزایش سن پوست صورت و ابرو ها شروع به افتادگی می کنند و به مرور زمان ماندگاری از بین خواهد رفت.

تاثیر هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو در تعیین کیفیت جراحی

هزینه لیفت آندوسکوپی ابرو یکی از عوامل تاثیرگذار در کیفیت این جراحی است. برخی از افراد بر این باورند که جراحی های گران قیمت تر توسط جراحان باتجربه و ماهرتری انجام می شود؛ اما نمی توان این عامل را به تنها برای تعیین کیفیت عمل اندوسکوپیک ابرو در نظر گرفت و مهم‌ترین امر برای آن انتخاب جراحی باتجربه و قابل اعتماد است.

هزینه لیفت آندوسکوپیک ابرو با بیمه

از آنجایی که برخی از افراد نمی توانند هزینه لیفت ابرو را تامین کنند و برای آسان تر شدن تامین هزینه ها، به بیمه روی می آورند. اما باید متذکر شویم که این نوع جراحی، درمانی محسوب نمی شود و یک عمل زیبایی است از این رو هزینه لیفت اندوسکوپیک پیشانی تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

قبل از جراحی لیفت ابرو چه مواردی باید رعایت گردد؟

قبل از هر عمل جراحی چه زیبایی و چه غیر زیبایی نیاز است که متقاضی برخی نکات را رعایت کند تا هم در حین عمل و حتی بعد از جراحی شرایط مناسب تری داشته باشد، در زیر به برخی مراقبت های قبل از عمل اشاره خواهیم کرد.

 1. مصرف هرگونه دخانیات چهار هفته قبل از عمل ممنوع است.
 2. اگر بیماری خاصی دارید و یا از داروی خاصی استفاده می کنید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 3. آمادگی بدن خود را افزایش دهید.
 4. مصرف برخی داروهای دارای آسپرین و ضد التهابی.
 5. شش ساعت قبل از عمل مواد خوراکی نباید مصرف گردد.
 6. مصرف داروهای رقیق کننده خون دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.

در طول جلسات مشاوره ای که قبل از عمل لیفت اندوسکوپی ابرو برای شما برگزار می گردد پزشک تمامی این موارد از جمله حسایت های شما را مورد بررسی قرار می دهد.

در این جلسات مشاوره ممکن است پزشک آزمایش خون، تست اشعه ایکس و یا نوار قلب برای شما تجویز کند که خیلی مهم است حتما قبل از عمل این آزمایشات را انجام دهید و به پزشک نشان دهید.

و مهم ترین اقدام این است که مکانی که بیمار پس از جراحی قرار است دوران نقاهت را در آن بگذراند مشخص باشد، و در روز جراحی حتما یکی از اعضای خانواده و یا دوستان بیمار در کلینیک حضور داشته باشد.

جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو با بیهوشی انجام می گردد؟

لیفت صورت

این مورد کاملآ بستگی به متقاضی و نظر نهایی جراح پلاستیک دارد. جراحی لیفت ابرو هم می تواند با بیحسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی امکان پذیر است. در جلسات مشاوره پزشک در این رابطه و داروهای مصرفی صحبت خواهد کرد.

مراقبت های بعد از جراحی اندوسکوپیک ابرو

بعد از هر عمل جراحی به برخی از مراقبت ها نیاز است تا نتیجه عمل را بهتر کنند. برخی مراقبت های بعد از لیفت اندوسکوپی ابرودر عمل لیفت آندوسکوپی نیز ملزم به رعایت موارد زیر هستید:

 • بعد از عمل پیشانی بیمار ورم کرده و امکان دارد عفونت کند پس بهتر است داروهای آنتی بیوتیکی که توسط پزشک تجویز می گردد مصرف شود.
 • بخیه ها یک هفته پس از عمل کشیده می شوند. از دستکاری بخیه ها خودداری کنید.
 • به منظور رفع ورم سر، از پایین نگه داشتن سر خودداری نمایید و تا مدتی فعالیت های سنگین نداشته باشید.

لیفت اندوسکوپی ابرو چه نتایجی دارد؟

لیفت آندوسکوپی ابرو نتیجه خوبی در متقاضیان به همراه داردکه شامل موارد زیر است:

 • افتادگی ابروها
 • افتادگی پلک ها

 • رفع اثرات بالا رفتن سن

 • از بین رفتن حالت خسته چشم ها

جراحی لیفت ابرو چه عوارضی دارد؟

هر عمل جراحی ممکن است خطرات و عوارضی داشته باشد که امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی این خطرات کاهش یافته است. در هر صورت ممکن است با برخی از عوارض زیر روبه رو شوید:

 1. خونریزی ناحیه جراحی
 2. عفونت ناحیه زخم ها
 3. کبودی اطراف بخیه ها
 4. عوارض داروهای بیهوشی مانند حالت تهوع

لیفت اندوسکوپی شقیقه چیست؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه نیز همانند لیفت آندوسکوپی صورت و ابرو برای کشیدن بخشی از پوست صورت، ابرو و پیشانی است، این عمل علاوه بر اصلاح دم ابرو باعث رفع خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و گوشه‌ی چشم نیز می شود.

لیفت اندوسکوپیک چیست؟

لیفت اندوسکوپیک ابرو و صورت نوعی عمل جراحی زیبایی است که برای لیفت ابروها و رفع چین و چروک‌های پیشانی و اطراف چشم انجام می‌شود. در این روش، جراح از طریق برش‌های بسیار کوچکی که در پشت خط رویش مو ایجاد می‌شود، به عضلات و بافت‌های زیر پوست دسترسی پیدا می‌کند و با جابجا کردن و سفت کردن آنها، ابروها را به سمت بالا لیفت می‌کند.

سوالات پر تکرار هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو

هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو چند میلیون تومان است؟

هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو بین 20 تا 50 میلیون تومان است.

عوامل موثر بر هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

شهر محل زندگی، بیمارستان خصوصی یا دولتی و تخصص و تجربه پزشک.

ماندگاری لیفت اندوسکوپیک ابرو چند سال است؟

لیفت اندوسکوپیک ابرو بین 5 تا 7 سال بسته به سن و سال متقاضی ماندگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید