جراحی های چاقی

بهترین قرص و شربت چاق کننده قوی برای کودک + مولتی ویتامین و مکمل رشد

بهترین قرص و شربت چاق کننده قوی برای کودک (مولتی ویتامین اشتهاآور)

رشد مناسب، قد و وزن نرمال همیشه جز دغدغه همه مادر و پدران است. شاید با وجود تغذیه مناسب کودک شما دچار کمبود وزن باشد و به فکر پیدا کردن بهترین قرص چاقی برای کودکان باشید. امروزه انواع مختلف قرص و شربت ها (مولتی ویتامین ها) در داروخانه ها دیده می شود که شناخت بهترین آن ها برای والدین خالی از لطف نیست. البته این نکته فراموش نشود که استفاده از داروهای اشتها آور مانند شربت چاق کننده قوی کودک، باعث اضافه وزن شما نشود که در پی آن به فکر لاغر شدن یا انجام جراحی چاقی برای کاهش وزن کودک دلبندتان باشید.

در این مقاله می خوانید: نمایش

بهترین مکمل شربت چاق کننده قوی کودک

بهترین مکمل شربت چاق کننده قوی کودک

برای باز شدن اشتها کودک استفاده از ویتامین های گروه B در میان همه ویتامین ها از همه موثرتر است. از بهترین مولتی ویتامین ها برای افزایش وزن نوزاد یا کودک موارد زیر می باشد:

1. شربت میم اورنج ویتابیوتیکس، مکمل چاق کننده کودک

این شربت چاق کننده قوی جز بهترین مولتی ویتامین برای افزایش وزن کودک است. آهن، زینک، مس و املاح معدنی از ترکیبات این شربت است. با مصرف این شربت، سیستم ایمنی کودک شما تقویت می شود و مقاومت بهتری در مقابله با بیماری ها خواهد داشت. مصرف این شربت به صورت روزانه 2 بار و هر بار 5 میلی لیتر است.

2. شربت مولتی سانسول پلاس زینک، برای افزایش وزن

شاید بیش از 10 نوع ویتامین و مواد معدنی در این گزینه باشد که در افزایش اشتها اثر فوق العاده ای دارد و بعنوان بهترین مکمل شربت چاق کننده قوی کودک شناخته شده است. این شربت را معمولا کودکان دوست دارند به علت طعم دلپذیر بودن آن می باشد. بهتر است این شربت به اطفال بالای یک سال داده شود. این شربت برای بهبود استخوان و دندان کودکان بسیار مفید است.

3. کیدی کر ویتابیوتیکس، شربت چاق کننده سریع کودکان

شربت کیدی کر، یکی از شربت هایی است که هم برای بزرگسالان و هم برای نوجوانان و کودکان زیر یکسال نیز استفاده می شود. این شربت حاوی ویتامین های ضروری برای رشد، از جمله ویتامین های گروه B و زینک می باشد که می تواند به افزایش وزن و بهبود اشتها کمک کند. کیدی کر همچنین تاثیر چشم گیری در تقویت سیستم ایمنی، تقویت حافظه و ارتقاء سلامت پوست و مو دارد.

بهترین قرص اشتها آور بدون عوارض برای کودکان

قرص اشتها آور

اگر به دنبال بهترین قرص چاقی صورت در داروخانه ها هستید، می توانید از موارد زیر استفاده کنید. توصیه می شود قبل از مصرف هریک از موارد زیر با پزشک کودک خود مشورت کنید و سپس برای خرید قرص یا شربت چاق کننده قوی اقدام نمایید.

1. قرص دراگون

کپسول دراگون یکی از بهترین دارو برای چاقی کودکان، ساخت کشور آمریکاست که علاوه بر چاقی بدن برای چاقی صورت نیز استفاده می شود. احتمال افزایش وزن بین 6 تا 12 کیلوگرم در یک دوره می باشد. تنظیم متابولیسم بدن و افزایش قدرت جذب غذا در این قرص باعث چاق شدن کودکان و یا بزرگسالان می شود. یکی از عوارض دراگون خواب آلودگی یا بی خوابی است.

2. قرص فت فست

یکی از بهترین قرص چاقی برای کودکان که بر پایه گیاه تولید شده و با تنظیم سوخت و ساز بدن باعث افزایش جذب مواد غذایی می شود، قرص فت فست است. ترکیبات قرص فت فست، شامل برخی ویتامین ها از قبیل ویتامین های گروه B به جز B12، مواد معدنی، روی، کروم، منیزیوم است.

این قرص محصول آمریکا و دارای گواهینامه تایید از سازمان دارو و غذا آمریکا و اروپا است و جزو قویترین قرص چاقی در داروخانه ها محسوب می شود. مزیت مهم این قرص، چاق شدن یکنواخت و عمومی بدن است.  مزایای دیگر این قرص شامل موارد زیر است:

 • حفظ و سلامتی پوست و دهان
 • شکل گیری ماهیچه
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • غنی سازی شده با انواع ویتامین

قرص فت فست برای زنان باردار و شیرده، افراد بالای 60 سال و کسانی که عارضه کبدی و کلیوی دارند توصیه نمی شود.

3. قرص مخمر آبجو

این قرص برای تنظیم اشتها و رفع خستگی و استرس در کودکان و بزرگسالان معرفی می شود که این امر به دلیل وجود ویتامین های گروه B موجود در این قرص است. ترکیبات معدنی این قرص باعث افزایش وزن می شود که شامل مولتی ویتامین مینرال ها هستند. مزایای استفاده قرص مخمر آب جو، شامل موارد زیر است:

 • کاهش سطح کلسترول خون
 • درمان اسهال و نفخ
 • سلامت پوست و مو
 • بهبود عملکرد سیستم گوارشی بدن
 • درمان بی خوابی

توجه داشته باشید که این قرص خواب آور است و استفاده از آن برای بزرگسالان قبل از رانندگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

4. قرص سیپروهپتادین برای چاقی کودکان

این قرص در خانواده قرص های آنتی هیستامین قرار می گیرد و در واقع آن را قرص چاقی نمی دانند؛ اما به علت این که مانند سایر آنتی هیستامین ها دارای خاصیت اشتهار آور است از آن به عنوان قرص چاقی یاد می شود و عده ای آن را به عنوان قرص اشتها آور می دانند. به خصوص برای اشتها کودکان از این قرص استفاده می شود که این عمل به طور قطع قابل تایید نیست. مصرف قرص سیپروهپتادین برای چاقی کودکان بالای 13 سال است که در روز 4 مرتبه مصرف می شود.

افراد زیر باید از خوردن این قرص اجتناب کنند:

 • زنان باردار یا شیرده
 • مبتلایان به زخم معده
 • افراد دارای اختلالات کبدی و کلیوی
 • افراد دارای بیماری های خونی و فشار چشم

این نکته حائز اهمیت است که این قرص حتما با تجویز پزشک استفاده شود. از مصرف خود سرانه به عنوان یک قرص چاقی پرهیز کنید. از معایب استفاده این قرص کاهش حافظه و خشکی دهان می باشد.

5. اکساندرولون، قرص اشتها آور و چاق کننده کودک

این قرص باعث تحریک اشتها در کودکان و یا مصرف کنندگان می شود و می توان آن را قویترین قرص چاقی در داروخانه دانست. تولید این قرص به شکل 2.5 میلی گرم است و به سرعت توسط دستگاه گوارش جذب می شود. برخی از عوارض استفاده از این قرص شامل موارد زیر است:

 • سردرد و بی خواب
 • رشد غیر طبیعی مو
 • اختلالات هورمونی

مصرف این قرص باید فقط با تجویز پزشک باید انجام شود. به دلیل عوارض ناخوشایندی که دارد استفاده از آن برای کودکان و حتی بزرگسالان زیاد توصیه نمی شود.

قرص مولتی ویتامین بایو بیسیکس چیلدرن

قرص مولتی ویتامین بایو بیسیکس نیچرز اونلی، یک مکمل چاق کننده کودک به صورت جویدنی است که حاوی ویتامین‌‎های گروه B، ویتامین‌های A، E، C و D3 در کنار کلسیم، منیزیم، ید و فسفر  می باشد. این قرص را می توانید روزانه 1 عدد برای وزن گیری به کودکان 3 سال به بالا بدهید.

آیا استفاده از قرص و شربت چاقی برای کودکان مناسب است؟

قرص و شربت اشتها آور کودک از هر نوع که باشد سبب ایجاد چاقی یکنواختی در بدن می شوند که شکل و فرم زیبایی برای بدن کودک و هر فرد مصرف کننده ایجاد نمی کند و بدن از حالت استاندارد خارج می شود. این قرص های چاقی در طولانی مدت اثر خود را از دست می دهد. در کل استفاده از داروهای شیمیایی و قرص برای چاق شدن مخصوصا کودکان توصیه نمی شود، چون پس از مدتی از استفاده اثرخود را از دست می دهند و مجدد باعث کاهش وزن کودک شما می شود.

برخی از عوارض شایع استفاده از داروهای اشتهاآور که در اثر استفاده از مکمل قرص و شربت چاق کننده قوی ممکن است ایجاد شوند در اینجا آمده است:

 • تغییر خلقیات کودک
 • توقف رشد در کودکان
 • مشکلات نارسایی کبد و کلیه
 • افزایش ضربان قلب وبزرگ شدن آن
 • ایجاد توهم و تحریک پذیری شدید
 • اسهال، استفراغ و تهوع

استفاده از بهترین قرص چاقی برای کودکان یا تغییر سبک زندکی کودک

تغییر سبک زندگی کودک شما می تواند باعث افزایش اشتها آن، در کنار مصرف مکمل ها و یا داروها شود. در زیر به چند نکته مهم اشاره می کنیم:

 • غذایی که برای کودک شما خوشمزه و دلپذیر است درست کنید.
 • در وقت صرف غذا به صورت انفرادی نباشد.
 • وعده های غذایی را بیشتر کنید با حجم کمتر باشد.
 • استفاده از نوشیدنی های مغذی حاوی کالری در وقت صرف غذا نیز مفید است.
 • مصرف شیرنی جات به اندازه در برنامه غذایی کودک باشد

این نکته فراموش نشود که در درجه اول سلامت کودک مهم است و هر روشی که باعث به خطر انداختن سلامت کودک شما شود بهتر است استفاده نشود. پس بهتر است قبل از مصرف مکمل قرص و شربت چاق کننده قوی برای کودک خود با پزشک مشورت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

بهترین قرص و شربت چاق کننده کودکان

انواع قرص های چاقی گیاهی و شیمیایی محصول کشورهای مختلف، برای کودکان و بزرگسالان در بازار موجود است. اما این نکته فراموش نشود که انتخاب بهترین قرص و شربت چاق کننده قوی برای کودکان بسیار حائز اهمیت است. از داروهایی که قابل تایید هستند می توان به شربت میم اورنج ویتابیوتیکس و شربت مولتی سانسول پلاس زینک و قرص های فت فست، مخمر آبجو و دارگون اشاره کرد.

البته استفاده از قرص برای چاق شدن کودکان توصیه نمی شود، چون بعد از یک مدت استفاده اثر قرص ازبین رفته و باعث مجدد کاهش وزن می شود. قرص ها در حین مفید بودن حتما عوارضی دارند که استفاده از آن برای کودکان توصیه نمی شود. مصرف مولتی ویتامین های سرشار از ویتامین های گروه B و شربت های مکمل غذایی برای اشتها آوری کودک بسیار مناسب است.

سوالات متداول شربت مولتی ویتامین

از انواع بهترین قرص چاقی برای کودکان نام ببرید؟

انواع قرص چاقی که مشهور هستند فت فست، دراگون و قرص مخمر آبجو می باشد

عوارض قرص های چاقی چه می تواند باشد؟

هر قرصی عوارض خود را دارد که قرص های چاقی نیز مستثنی از این موضوع نیستند. از عوارض این قرص می تواند تغییر خلقیات کودک، توقف رشد در کودکان، مشکلات نارسایی کبد و کلیه، افزایش ضربان قلب، ایجاد توهم و اسهال باشد.

آیا شربت مولتی ویتامین برای چاق شدن کودکان مفید است؟

از این شربت های می توانید برای چاقی کودک خود استفاده کنید؛ همچنین به علت وجود ویتامین هایی مانند B و C در این مکمل ها، برای سلامت جسمی و ذهنی فرزند شما نیز مفید هستند.

بهترین قرص اشتها آور خارجی چیست؟

قرص فت فست و مخمر آبجو در دسته بهترین قرص اشتها آور خارجی قرار دارند.

بهترین قرص چاقی امریکایی چیست؟

قرص فت فست بهترین قرص چاقی امریکایی است که می توانید آن را از داروخانه ها تهیه کنید.

بهترین دارو برای بی اشتهایی کودکان کدام است؟

از بهترین داروها برای بی اشتهایی کودکان می توان به شربت میم اورنج ویتابیوتیکس و شربت مولتی سانسول پلاس زینک اشاره کرد.

آیا قرص سیپروهپتادین برای چاقی کودکان مفید است؟

شما می توانید از قرص سیپروهپتادین برای اضافه وزن و چاقی کودک خود استفاده کنید؛ ولی پیشنهاد می شود قبل از مصرف با پزشک تغذیه مشورت کنید.

بهترین قطره چاق کننده نوزاد چیست؟

شما می توانید با مشورت پزشک از شربت های مولتی ویتامین برای فرزند خود استفاده کنید.

قرص دراگون چاقی چیست؟

قرص دراگون یکی از داروهای چاقی است که با مشورت پزشک برای بزرگسالان قابل استفاده است.

بهترین ویتامین چاق کننده سریع کدام است؟

شما می توانید از مکمل هایی مانند قرص ویتامین D استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید