جراحی های زیبایی

امکان نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی وجود دارد؟

امکان نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی وجود دارد؟

ابدومینوپلاستی، یکی از جراحی های زیبایی است که در آن چربی پهلو و شکم با پوست اضافی برداشته می شود. از این رو، روند بهبودی و مراقبت های پس از جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از سوالات مهم برای مراجعین این است که امکان نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی وجود دارد؟ برای رابطه جنسی، چه مدت باید از دوران نقاهت پس از جراحی بگذرد؟ در پاسخ باید گفت با توجه به این که رابطه جنسی به فعالیت فیزیکی زیادی نیاز دارد و ممکن است به بخیه ها آسیب برسد، بهتر است به دستورات پزشک عمل کرده و تا مدت زمانی که او تعیین کرده، از این کار خودداری نمایید.

رابطه جنسی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی، بر روی عضلات شکم انجام می شود و رابطه جنسی بر روی این عضلات تاثیرگذار خواهد بود. در این جراحی برش بزرگی روی شکم ایجاد که باعث طولانی شدن دوره نقاهت می شود. از این رو، برای نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی، حداقل سه تا چهار هفته صبر نمایید تا خطر تورم و ایجاد هماتوم یا سروما را به حداقل برسانید.

البته دوران نقاهت به وسعت زخم و تعداد بخیه ها بستگی دارد و ممکن است این زمان برای برخی از افراد چند ماه طول بکشد. علاوه بر این موارد، بهبودی در لایه های زیرین پوست به زمان بیشتری نیاز دارد. بنابراین باید رابطه جنسی را به آرامی آغاز و از پوزیشن هایی استفاده کنید که فشار کمتری به ناحیه شکم وارد کند. به صورت کلی درباره زمان نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی ، از پزشک خود راهنمایی بخواهید تا از عوارضی که ممکن است برای شما رخ دهد جلوگیری کنید. پزشک پس از معاینه های پس از جراحی و توجه به شرایط شما می تواند این زمان را برای شما تعیین کند.

نکات مهم درباره نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی برای بانوان

نکات مهم درباره نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی برای بانوان

به طور کلی بانوان پس از انجام این عمل می توانند پس از سه تا چهار هفته رابطه جنسی انجام دهند؛ اما طبیعی است که در اولین رابطه جنسی پس از جراحی عصبی شوید. برای آسان کردن این شرایط می توانید به موارد زیر دقت کنید:

  • تا زمانی که احساس راحتی نکردید از برقراری رابطه خودداری کنید.
  • با همسر خود درباره شرایط جراحی صحبت کنید تا شرایط شما را درک کند و با کمک به شما بار روانی کمتری را تجربه کنید.
  • موقعیت خود در رابطه جنسی به گونه ای باشد که به زخم شما فشار وارد نشود.

 

عوارض نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی

اگر خیلی سریع پس از عمل بخواهید رابطه جنسی برقرار کنید، ممکن است دچار عوارض زیر شوید:

  • آسیب رساندن به زخم های ظریف
  • باز شدن بخیه ها
  • ایجاد تورم، هماتوم یا سروما

بارداری پس از ابدومینوپلاستی

سوالی که ممکن است پس از نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی، برای افراد ایجاد شود این است که آیا می توان پس از این جراحی باردار شد؟ امکان بارداری پس از انجام این جراحی وجود دارد و افراد می توانند بدون هیچ نگرانی باردار شوند؛ اما به طور کلی اگر قصد بارداری دارید، بهتر است زمان جراحی را به بعد از بارداری موکول کنید.

نتیجه گیری

جراحی زیبایی شکم، جهت رفع چربی ها و پوست اضافه صورت می گیرد. با توجه به برش هایی که بر روی شکم انجام می شود، این جراحی به مراقبت های زیادی نیاز دارد. یکی از این مراقبت ها، خودداری از نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی به مدت 3 تا 4 هفته است. البته این زمان با توجه به موقعیت هر فرد متفاوت است و بهتر است پزشک جراح درباره آن نظر قطعی خود را بدهد.

سوالات متداول درباره نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی

چه زمانی پس از ابدومینوپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

مدت زمان رابطه جنسی برای هرکس متفاوت است. اما به طور کلی این زمان 3 تا 4 هفته طول می کشد.

آیا نزديكی بعد از ابدومينوپلاستی خطرناک است؟

داشتن رابطه جنسی بلافاصله پس از جراحی ممکن است باعث ایجاد خطراتی مانند عفونت، باز شدن بخیه ها و خونریزی شود.

دیدگاهتان را بنویسید