جراحی های زیبایی

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی (از اهمیت تا معرفی انواع)

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یکی از عمل های زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. در این جراحی، پوست اضافی پلک های بالا و پایین برداشته می شود. عمل بلفاروپلاستی مانند سایر جراحی ها، عوارضی به جا می گذارد که یکی از آن ها اسکارهایی است که در پشت و زیر پلک ایجاد می شود. برای رفع این مشکل باید از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی استفاده کنید. کرم های ترمیم کننده زیادی در بازار وجود دارند که می توانند عوارض این جراحی را به طور کامل برطرف کنند؛ پس کرم ترمیم کننده نقش مهمی دارد و باید در انتخاب آن دقت کنید.

انواع کرم ترمیم کننده

برخی از کرم های ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی، شامل موارد زیر هستند. برای انتخاب کرم مورد نظر در باره هرکدام تحقیق کنید و از مشورت دیگران کمک بگیرید

کرم ترمیم کننده سیکالیفت اون

کرم ترمیم سیکالفیت اون، یکی از پرکاربردترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی  است که برای پوست های حساس بسیار گزینه مناسبی محسوب می شود. ترکیبات این کرم شامل ویتامین سی، آب چشمه اون و سولفات زینک است؛ از این رو خاصیت ترمیم کنندگی پوست را دارد و به عنوان یک کرم آبرسان نیز شناخته می شود. سیکالفت اون به شادابی پوست کمک می کند و در رفع جای بخیه، التهاب، آفتاب سوختگی و ترک لب موثر است. این کرم، بدون عطر، گلوتن و پارابن است و خطر بروز حساسیت را به همراه ندارد.

ژل ترمیم کننده لافاسیل لافارر

ژل ترمیم کننده محل زخم و اسکار لافاسیل لافارر، یکی از گزینه هایی است که می توانید پس از بلفاروپلاستی انتخاب کنید. ترکیب این کرم شامل دایمیتیکون و دایمیتیکون کراس پلیمر است که پوششی مناسب روی زخم ایجاد کرده و به ترمیم اسکار کمک می کند. همچنین جلو عفونت را می گیرد. با استفاده از این کرم، می توانید برآمدگی های ایجاد شده در محل زخم را بدون اینکه اثری از آن ها باقی بماند، از بین ببرید.

ژل ترمیم کننده  استراتادرم

پماد استراتادرم، یک ژل حاوی سیلیکون است که برای رفع زخم های تازه و کهنه موثر است. این ژل شفاف و غیر چسبناک است و به راحتی خشک می شود. سیلیکون موجود در این کرم باعث می شود که لابه ای شفاف روی پوست تشکیل شود و سرعت بهبود را افزایش دهد.

کرم بازسازی کننده پوست سیکا وست

کرم بازسازی کننده پوست سیکا وست، علاوه بر از بین بردذن اسکار، می تواند اثر سوختگی و التهابات پوستی را نیز از بین برد. همچنین ترکیبات به کار رفته در این کرم  شامل اکسید روی، سولفات روی، ویتامین C، ویتامین e، گلیسیرین و… است که خاصیت آبرسانی و نرم کنندگی دارند.

کرم ترمیم کننده دور چشم سیکاسول آیسول

یکی دیگر از کرم های ترمیم کننده ای که می توانید بعد از بلفاروپلاستی استفاده کنید، کرم سیکاسول است که دارای خاصیت ضد التهابی است. مصرف این کرم باید با تجویز پزشک انجام شود.

کرم ترمیم کننده اولترا مدیلن

کرم ترمیم کننده اولترا مدیلن، یکی از بهترین کرم های ترمیم کننده برای از بین بردن جای اسکار بلفاروپلاستی است. همچنین این کرم می تواند ترک های پوستی و خشکی را درمان کند.

کرم ترمیم کننده ژیناژن

ژیناژن یکی از بهترین کرم های ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی است که خواص ضد التهابی و ضد میکروبی دارد و از تشکیل ساکار جلوگیری می کند. قدرت ترمیم این کرم بالا است و جلوی عفونت را نیز می گیرد.

سایر کرم های ترمیم کننده شامل موارد زیر هستند:

 • کرم ترمیم کننده و ضد التهاب سیکاویت ویتالیر
 • کرم ترمیم کننده رژودرم
 • کرم ترمیم کننده پوست هیدرودرم
 • کرم ترمیم کننده درمالیفت
 • کرم ترمیم کننده پوست سوکرانیکا
 • کرم ترمیم کننده سیکازوم فیس دوکس
 • کرم سیلیکونی اسکار استاتیک
 • ژل ترمیم کننده جای زخم و بخسه رژواسیل
 • کرم ترمیم کننده زخم و جای زخم ام کیو
 • پماد آلفا برای جای بخیه بلفاروپلاستی

  کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی چه تاثیری دارد؟

  یکی از عوارضی که بعد از عمل بلفاروپلاستی برای افراد رخ می دهد، زخم و کبودی پلک است. برای رفع این مشکل باید از کرم های ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی استفاده کنید تا روند بهبودی سریع تر طی شود. کرم های ترمیم کننده اگر کیفیت خوبی داشته باشند، در کمترین زمان جای اسکار را از بین می برند.

  همه جراحان پس از انجام این جراحی، کرم ترمیم کننده را برای فرد تجویز می کنند؛ زیرا بدون استفاده از کرم نمی توان شاهد بهبودی و رفع اسکار بود. انتخاب بهترین کرم ترمیم کننده، از میان انواع برندها کار دشواری است و باید درباره آن تحقیقات زیادی انجام دهید. کرم های ترمیم کننده حاوی مواد ضد قارچی و ضد التهابی هستند که از ورود آلودگی ها به زخم جلوگیری کرده و درد و تورم را کاهش می دهند.

مزایای استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از عمل بلفاروپلاستی

کرم های ترمیم کننده دارای مزایای زیر هستند :

 • تسریع در روند بازسازی پوست پلک
 • رفع قرمزی پوست
 • تنظیم رطوبت پوست
 • رفع سوزش و التهاب

زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

جلوگیری از ایجاد جای زخم و بخیه از درمان آن بهتر است. پس استفاده از کرم ترمیم کننده پلک چشم را جدی بگیرید؛ حتی اگر جای زخم باقی نمانده باشد. بهترین زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی، بلافاصله پس از جراحی است. بنابراین استفاده از این کرم را نباید محدود به زمانی کنید که جای زخم روی پلک است. حالت ایده آل برای استفاده از این کرم ها روی زخم باز است. البته در نظر داشته باشید که منظور از زخم باز، زخمی نیست که هنوز بخیه نخورده است. بلکه زخم هایی هستند که به علت شکافتن پوست ایجاد شده اند.

انواع کرم ترمیم کننده

 

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

کرم های مختلفی برای برطرف کردن جای اسکار معرفی می شود که انتخاب یکی از آن ها کار دشواری به نظر می رسد. اگر به دنبال بهترین کرم برای جای بخیه پلک هستید، درباره برندهای مختلف تحقیق کنید و از میزان اثرگذاری آن ها آگاه شوید؛ سپس با توجه به مزایا و معایب هرکدام و بودجه مدنظر خود، یکی را انتخاب کنید. همیشه گران ترین کرم بهترین آن نیست و ممکن است بسیاری از محصولات گران قیمت خواسته شما را برطرف نکنند. بهتر است در این زمینه از جراح خود کمک بخواهید. پزشک، کرم مناسب با عوارض کمتر را برای شما معرفی می کند.

کرم ترمیم کننده ایرانی بهتر است یا خارجی؟

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی ایرانی بهتر است یا خارجی؟

کرم های ترمیم کننده ایرانی با بر اساس آب و هوای کشو کالیبره شده است و با پوست افراد سازگاری بیشتری دارد؛ اما نمی توان از کیفیت خوب کرم های خارجی چشم پوشی کرد. در این کرم ها مواد خالصی استفاده شده است که در کمترین زمان تاثیر زیادی بر پوست می گذارد. با این وجود ممکن است یک کرم برای دو فرد نتیجه متفاوتی بدهد. برای انتخاب بهترین کرم برای جای بخیه پلک با مشاورین پوست مشورت کنید تا کرم سازگار با پوست شما را معرفی کنند.د.

نتیجه گیری

یکی از دغدغه های افراد پس از جراحی بلفاروپلاستی، اسکارهای به جا مانده بعد از عمل است. اما این مشکل قابل حل است و پس از دوران نقاهت و با استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی، به طور کامل برطرف می شود. شما باید در انتخاب کرم دقت کافی داشته باشید تا در کمترین زمان ممکن نتیجه دلخواه خود را بگیرید. برای انتخاب بهترین کرم ترمیم کننده، از پزشک خود و مشاورین پوست کمک بخواهید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. همچنین در صورتی که قصد انجام این جراحی را داشته باشید می توانید دکتر فاضل اعلمی را انتخاب کنید.

سوالات متداول

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

کرم های زیادی در این زمینه وجود دارد که با توجه به نیاز شما، توسط پزشک تجویز می شود.

کرم ترمیم کننده بلفاروپلاستی چه فایده ای دارد؟

این کرم باعث به از بین رفتن اسکارهای پوستی بعد از عمل بلفاروپلاستی کمک می کند.

2 دیدگاه در “کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی (از اهمیت تا معرفی انواع)

 1. آواتار الحمد لله الحمد لله گفت:

  سلام..بعد ۴۰ روز از عمل بلفارو میشه از کرم ترمیم کننده استفاده کرد؟ گوشه چشمم محل ، برآمدگی ایجاد شده.و لطفا به توجه به شناختتون یک کرم از بین این کرمهایی که اسم بردید، معرفی کنید.متشکرم

 2. آواتار شیما شیما گفت:

  سلام من عمل بلفاروپلاستی انجام دادم ابتدا قبل از کشیدن بخیه ها اریترو مایسین وبعد استرامد وحالا سیکالفیت اون میزنم ولی پشت چشمام در محل بخیه حالت گلوله شده دارد و کاملا پشت پلک قرمز می باشد نظر شما برای بهبود این وضعیت چیه

دیدگاهتان را بنویسید