جراحی های زیبایی

تاثیرات جراحی ماموپلاستی و شیردهی

تاثیرات جراحی ماموپلاستی و شیردهی

یکی از روش های تغییر سایز سینه و رسیدن به فرم و اندازه دلخواه است. اگر می خواهید بدانید تاثیرات جراحی ماموپلاستی و شیردهی چگونه است؛ باید گفت این موضوع به مهارت پزشک شما بستگی دارد. اگر این عمل به درستی و با رعایت تمامی استانداردها انجام شود، پس از جراحی ماموپلاستی شما مشکلی برای شیردهی نخواهید داشت.

شیردهی بعد از عمل ماموپلاستی

در جراحی ماموپلاستی، جاگیری نوک سینه تغییر کرده و بالاتر می رود. این عمل بسیار حساس بوده و متخصص باید با دقت بسیار بالا، کار خود را انجام دهد؛ زیرا شیردهی بعد از جراحی ماموپلاستی در صورتی رخ می دهد که اتصال آرئولار یا نوک سینه، با بافت داخلی سینه همچنین غدد حفظ شود؛ در غیر این صورت به مجاری لطمه وارد شده و فرد نمی تواند بعد از این عمل به فرزند خود شیر دهد.

عصب ها باعث آزاد شدن پرولاکتین و اکسی توسین شده و این فرایند در نتیجه به شیردهی منجر می شود. جراحی ماموپلاستی تاثیر مستقیم بر این ناحیه می گذارد که در نتیجه باعث می شود بعد از جراحی ماموپلاستی عصب ها ضعیف شده و فرد احساسی در نوک سینه نداشته باشد.

در این شرایط لازم نیست نگران شوید، در گذشت مدتی این حس به مرور باز می گردد، فقط کافی است برای مدتی به خود فرصت دهید تا بتوانید به شرایط اولیه بازگردید. پیشنهاد می کنیم اگر تصمیم دارید بعد از انجام این کار بچه دار شوید، با متخصص درباره تاثیرات جراحی ماموپلاستی و شیردهی مشورت کنید تا بعد از بررسی و چکاپ عصب سینه شما، پزشک نظر خود را راجع به آن بگوید.

اقدامات لازم برای شیردهی بعد از ماموپلاستی

شیردهی بعد از عمل ماموپلاستی

از آنجایی که تاثیرات جراحی ماموپلاستی و شیردهی بسیار جدی است بهتر است برای اطمینان از امکان انجام این کار اقداماتی انجام دهید بتوانید آن را بدون مشکل پیش ببرید. در اینجا درباره این موضوع آمده است:

1. استفاده از شیردوش

بعد از به دنیا آمدن نوزاد، روز های اول، مادر میزان شیر کمی دارد. بهتر است خانم ها بعد از شیردهی به نوزاد، به مدت 5 دقیقه شیر خود را بدوشند. شما می توانید برای انجام این فرایند از شیردوش های مخصوص استفاده کنید. بعد از انجام این کار آنها را در ظرف مخصوص ریخته و حتما در یخچال قرار بگیرند.

در صورت عدم امکان شیردهی، شما می توانید از شیرخشک های با کیفیت موجود در بازار استفاده کنید. از کارهایی که در افزایش شیر مادر می تواند بسیار موثر باشد؛ ماساژ دادن و تغذیه مناسب است.

2. تاثیر آرامش در شیردهی

یکی از نکات مهم در دوره نقاهت عمل ماموپلاستی، حفظ آرامش و دوری از تنش است. این مورد در روند شیردهی مادر در آینده به شدت تاثیر گذار است. شما می توانید در روند شیردهی و حتی بعد از آن به ورزش یوگا و مدیتیشن بپردازید.

3. رژیم غذایی مناسب عمل ماموپلاستی

رژیم غذایی در سلامتی فرد جراحی شده بسیار تعیین کننده می باشد. همانطور که مشخص است کوچک شدن سینه به تناسب اندام شما کمک ویژه ای می کند، در نتیجه باید در رژیم تغذیه خود سخت گیر بوده و تمامی نکات پزشک را رعایت کنید. در صورت کاهش وزن شدید امکان ایجاد مشکلات در سلامتی شما وجود دارد.

4. تاثیر ماساژ در شیردهی مادر

از نظر متخصصان قبل از شروع شیردهی به نوزاد، بهتر است چند دقیقه ای شروع به ماساژ دادن کنید؛ زیرا تولید شیر را بیشتر کرده همچنین باعث می شود روند شیردهی خوبی داشته باشید. اما در نظر بگیرید اصول ماساژ در افرادی که عمل کوچک کردن سینه را انجام دادند متفاوت می باشد، شما باید برای شروع این کار، با پزشک متخصص مشورت لازم را انجام دهید.

تاثیرات جراحی ماموپلاستی و شیردهی

تاثیر جراحی ماموپلاستی در شیردهی

از نظر متخصصان اگر نوک سینه در زمان جراحی چسبیده باشد و تغییری نکند، هیچ لطمه به شیردهی مادر وارد نمی شود. عوامل زیادی هستند که ممکن است در شیردهی فرد بگذارند؛ اما بهتر است بدانید اگر محل عمل و همچنین طول و عمق مورد برش در قسمت مربوط به شیردهی نباشد، هیچ گونه مشکلی برای شیردادن صورت نمی گیرد.

از مهم ترین دلایلی که خانم ها نمی توانند بعد از جراحی ماموپلاستی به کودک خود شیر دهند، تغییر هاله، نوک سینه و برش زدن است. این عوامل موجب برداشتن مجاری شیر، تغییر عصب و بافت چربی می شود که می توان گفت به احتمال زیاد امکان شیردهی در صورت این تغییرات غیر ممکن خواهد بود.

جراحی ماموپلاستی و شیردهی به کودکان

اگر قصد دارید برای عمل کوچک یا بزرگ کردن سینه اقدام کنید، بهتر است ابتدا از تاثیرات جراحی ماموپلاستی و شیردهی آگاه شوید. طبق تحقیقات این کار بسیار در روند شیردهی مادر به نوزاد تاثیر دارد؛ ممکن است این فرایند کند شده یا به طور کامل غیر ممکن شود. در صورتی که در این فرایند، به بافت سینه و عصب آن آسیبی نشود، احتمال شیر دادن مادر با رعایت نکات پزشکی بسیار زیاد است. دکتر فاضل اعلمی یکی از بهترین متخصصین جراحی های زیبایی مانند بلفاروپلاستی، پروتزی سینه و… است که می توانید برای انجام این کار از ایشان کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید