مقالات عمومی

دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

خانم پشیمان

عمل اسلیو معده یکی از روش های لاغری است که افراد زیادی آن را انتخاب می کنند. برخی از افراد این نگرانی را دارند که آیا بعد از انجام این عمل ها، امکان بازگشت وزن وجود دارد؟ چقدر ممکن است دچار پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده شوند؟ با توجه به اینکه هزینه عمل اسلیو معده در مشهد و دیگر شهرستان ها ممکن است برای برخی از افراد بالا باشند، طبیعی است که پیش از انجام آن بابت عدم گرفتن نتیجه نگران باشند.

امکان پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چقدر است؟

معمولا پس از مشورت با پزشک متخصص با تجربه، بهترین روش بر اساس وضعیت بدنی شما توصیه می شود. همچنین جراح بعد از عمل جراحی برنامه مراقبتی مناسبی برای شما تنظیم نموده تا از بازگشت وزن جلوگیری شود. اگر برنامه مراقبتی و توصیه های پزشک را رعایت کنید، احتمال بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو به حداقل خواهد رسید. البته میزان تخصص پزشک و کیفیت عمل، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. همچنین ریزه خواری، یکی از دلایل بازگشت وزن و پشیمانی بعد از عمل بای پس معده و اسلیو است.

دلایل اصلی پشیمانی بعد از عمل اسلیو

دلایل اصلی پشیمانی بعد از عمل اسلیو به شرح زیر است:

 پیدایش عوارض بعد از جراحی

همه عمل های جراحی ممکن است عوارضی داشته باشد و یکی از علت های اصلی پشیمانی افراد بعد از عمل ابتلا به عوارض بعد از عمل است. از عوارض این جراحی ها که ممکن است بیمار دچار شود می توان به حالت تهوع، عفونت در شکم و خونریزی اشاره کرد. شما می توانید از تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند استفاده کرده و از عوارض جراحی آگاه شوید.

روش نادرست عمل جراحی

از آن جایی که انواع مختلفی از عمل های جراحی چاقی موجود است، ممکن است بیمار در انتخاب روش آن اشتباه کند. باید با پزشک متخصص خود حتما مشورت لازم را داشته باشید.

انتخاب جراح نامناسب

اگر در انتخاب جراح خود دقت کامل را نداشته باشید، ممکن است عمل با کیفیتی نداشته باشید و منجر به پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده شوید. عمل های جراحی تحت نظر پزشکان فوق تخصص لاپاراسکوپی انجام می شود.

ریزه خواری و اضافه وزن

فردی که عمل جراحی چاقی را انجام می دهد باید پرخوردی و ریزه خواری خود را کنار بگذارد چون احتمال برگشت وزن در صورت ریزه خواری بعد از عمل اسلیو حتما وجود دارد.

کاندیدای اسلیو نبودن

افرادی که BMI خیلی بالایی ندارند و علت چاقی آن ها در اثر داشتن رژیم غدایی ناسالم است، کاندیدای خوبی برای انجام جراحی ها نیستند. معمولا افرادی که عادت به خوردن مواد قندی و غذاهای ناسالم و حتی خوردن بیش از اندازه فست فود ها را دارند، همچنان بعد از عمل به عادت خود ادامه می دهند. در حالی که بعد از عمل اسلیو معده، حجم معده کوچکتر می شود. اگر فردی قصد انجام این نوع عمل را دارد ابتدا باید روش زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر دهد.

افرادی که برای لاغر شدن تنها به جراحی بسنده می کنند

اگر فرد تحت جراحی، عادات غذایی خود را تغییر ندهد و ورزش منظم را در برنامه خود نگنجاند، دچار استپ وزن می شود و با انجام عمل لاغری باز هم به وزن ایده آل خود نمی رسد. یکی از مهمترین کارها بعد از انجام عمل های لاغری، ورزش منظم و تغییر سبک زندگی فردی است.

فردی که دارای اختلالات روحی است

دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

اگر فردی هستید که وسواس بیش از حد دارید و بلافاصله بعد از انجام هر کاری پشیمان می شوید، کاندیدای خوبی برای انجام عمل نیستید. توصیه می شود این افراد قبل از انجام عمل حتما از یک روانشناس در این باره مشورت بگیرند. افرادی هم که دچار مشکلات تصمیم گیری هستند، احتمال پشیمانی بعد از عمل اسلیو در آن ها زیاد است.

اگر دچار پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده شدیم چه کنیم؟

عمل اسلیو معده به هیچ عنوان برگشت پذیر نیست. در این عمل حدود 80 تا 85 درصد از معده بیمار برداشته می شود و این یک تغییر دائمی است. البته در مواردی بسیار نادر می توان با پذیرش خطرات از سمت بیمار، تغییرات و اصلاحاتی روی معده انجام داد. پس باید این نکته را توجه کامل داشته باشیم اگر انتخاب ما برای انجام جراحی لاغری روش اسلیو معده است، قبل از انجام تصمیم قاطع در انجام این عمل را گرفته باشیم.

سخن آخر

جراحی اسلیو معده، جزو روش های لاغری است که امروزه افراد زیادی برای کاهش وزن آن را انتخاب می کنند. این عمل ها دارای عوارضی هستند که لازم است فرد از آن ها آگاه باشد تا به پشیمانی بعد از عمل اسلیو دچار نشود. پیش از انجام این جراحی ها از مشاوره پزشک و کسب اطلاعات درباره آن ها غافل نشوید. همچنین می توانید از تجربه افرادی که این عمل ها را انجام داده اند استفاده نمایید. برای جلوگیری از پشیمانی بعد از عمل اسلیو، می توانید دکتر فاضل اعلمی را انتخاب کنید.

سوالات متداول

از دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چه می تواند باشد؟

عوارض احتمالی بعد عمل، ادامه به عادت ریزه خواری، وسواس فکری و عدم ترک استفاده از غذاهای ناسالم از برنامه غذایی، می تواند دلایل آن باشد.

آیا عمل اسلیو معده برگشت پذیر است؟

به هیچ عنوان این عمل برگشت پذیر نیست. چون حدود 80 درصد از حجم معده بیمار برداشته می شود. پس قبل از انجام عمل حتما تصمیم جدی در انجام این عمل را بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید