جراحی های چاقی

برای لاغری چی بخوریم؟ معرفی انواع مواد غذایی با کالری پایین

تناسب اندام

برای لاغری چی بخوریم؟ چه غذاهایی برای لاغر شدن مفید است؟ همیشه کم خورن ما را به نتیجه مطلوب نمی رساند. باید بدانیم چه رژیم غذایی داشته باشیم تا باعث کاهش وزنمان شود. برای کاهش وزن بهترین راه حل گنجاندن مواد غذایی مانند پروتئین، تخم مرغ، میوه ها، سبزی ها،غلات کامل و روغن های گیاهی در برنامه غذایی می باشد.

اگر برنامه غذایی سالم نداشته باشید در روند چاق شدن باعث می شود که به دنبال انواع روش های چاقی باشید. این عمل ها برای افرادی که ریزه خواری دارند و نمی توانند تغذیه سالم داشته باشند بهترین راه حل است که البته هزینه بر است. به عنوان مثال هزینه جراحی بای پس معده ممکن است نسبت به سایر روش های جراحی چاقی کمی بالاتر باشد که معمولا پزشک متخصص با توجه به وضعیت بیمار و شرایط بدنی وی هزینه عمل را تایین می کند.

آیا می دانید برای لاغری چی بخوریم؟

برخی از غذاها مانند میوه ها، سبزی ها، مغزها و غلات مرتبط با کاهش وزن می باشند. پروتئین ها در واقع کالری کمی دارند ولی نیاز به کالری زیادی برای هضم دارند. در نتیجه مقدار کالری که بدن برای هضم آن ها استفاده می کند بیشتر از مقدار کالری است که از غذا دریافت می کند.

پروتئین بدون چربی

غذاهایی مانند تخم مرغ یا ماهی منابعی سرشار از پروتئین هستند. این مواد غذایی به شما در عضله سازی نیز کمک می کند. پروتئین باعث بازسازی و ترمیم ماهیچه ها و یافت های بدن می شود. اگر تمرین مقاومتی انجام می دهید، پروتئین برای باز سازی ماهیچه ها که در حین ورزش تجزیه می شود بسیار مهم است.

تخم مرغ سرشار از پروتئین

اگر می خواید بدانید برای لاغری چی بخوریم ساده ترین و بهترین ماده غذایی تخم مرغ است. با خوردن آن برای صبحانه به کاهش وزن خود کمک می کنید. در حین مزیت کاهش وزن، تخم مرغ برای محافظت از سلامت قلب نیز مفید است. با خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه میزان گرسنگی کاهش یافته و افزایش احساس سیری برای چند ساعت در بدن ایجاد می شو. در نتیجه منجر به کمتر غذا خوردن می شود. با خوردن تخم مرغ سرعت متابولیسم حدود 20 تا 35 درصد برای چند ساعت افزایش می یابد. اگر درهفته 3 عدد تخم مرغ بطور متوالی در چندین هفته انجام شود به چربی سوزی کمک می کند.

میوه ها بهترین گزینه برای لاغری

برای لاغری چی بخوریم؟ معرفی انواع مواد غذایی با کالری پایین

در پاسخ به سوال برای لاغری چی بخوریم؟ میوه ها بهترین گزینه برای میان وعده و کاهش وزن هستند. میوه ها سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مختلف است. حتما در رژیم غذایی خود میوه هایی مانند سیب، آووکادو، پرتغال و خانواده توت ها را برای کاهش وزن بگنجانید.

آووکادو سرشار از فیبر

این میوه سرشار از فیبر و چربی های مفید است و انواع مواد مغذی لازم بدن را تامین می کند. افرادی که آووکادو در برنامه غذایی خود دارند به طور کلی رژیم غذایی سالم تری دارند.

انواع توت ها

توت ها سرشار از آب و فیبر هستند. این باعث می شود برای مدت طولانی احساس سیری کنید. به طور مثال زغال اخته سرشار از آنتی اکسیدان است.

سیب کاهش دهنده اشتها

سیب باعث کاهش اشتها می شود. از آب سیب استفاده نکنید به علت آن که میوه خام فیبر بیشتری دارد. در ضمن این نکته جالب است بدانید که جویدن یک ماده غذایی، سیگنال هایی به مغز فرستاده می شود که نشان دهنده این است چیز قابل توجهی خورده و احساس سیری بیشتری می کنید.

موز سرشار از پتاسیم

میوه ای پرخاصیت که برای کاهش وزن بسیار مفید است. می توانید از موز بجای میان وعده های شیرین مانند کلوچه و کیک استفاده کنید. موز حاوی مقدار زیادی فیبر طبیعی و پتاسیم است که به کاهش وزن کمک می کند.

سبزی ها به عنوان غذای آزاد و کم کالری

انواع سبزی ها

سبزی هایی مانند اسفناج، کلم بروکلی، نخود فرنگی و گل کلم سرشار از فیبر است. فیبر در معده منبسط می شود و باعث می شود احساس سیری کنید. با خوردن سبزی می توانید غذای اصلی خود را کاهش دهید. همچنین سبزی ها کم کالری ترین گروه مواد غذایی هستند. به طور نامحدود می توانید از سبزی در وعده های غذایی خود استفاده کنید چون به طور متوسط در هر وعده 25 کالری انرژی به شما می دهد. پس می توان گفت سبزی گزینه مناسبی در سوال برای لاغری چی بخوریم است.

غلات کامل مفید برای کاهش وزن

غلات کامل

از نمونه غلات کامل می توان به جو، برنج قهوه ای، بلغور جو دو سر و…. نام برد. غلات کامل سرشار از فیبر و پروتئین است. بهترین انتخاب برای برنامه ریزی وعده غذایی است. خوردن غلات کامل به کاهش وزن کمک شایانی می کند. این نکته را فراموش نکتید که غلات کامل با غلات تصفیه شده مانند برنج و ماکارونی اشتباه نگیرید. خوردن آن ها در حد اعتدال خوب است ولی ارزش غذایی غلات کامل را ندارند.

حبوبات سرشار از فیبر و پروتئین

حبوبات

لوبیا و سایر حبوبات برای کاهش وزن بسیار مفید است. این نوع غذاها سرشار از پروتیئن و فیبر است که باعث سیری می شود. از بهترین حبوبات برای کاهش وزن عدس، لوبیا سیاه، لوبیا چشم بلبلی می باشد. حبوبات حاوی فیبر محلول است که میزان هضم و جذب غذا را کاهش دهد. خوردن پروتئین باعث ترشح هورمون هایی می شود که باعث احساس سیری کنید.

آجیلی جات بهترین مواد برای کاهش وزن

آجیل بسیار مغذی است و سرشار از پروتئین و چربی های مفید هستند. آجیل ها برای رفع گرسنگی طولانی مدت بسیار مفید است. این مواد مغذی مزیت خوبی که دارد این است بدون افزایش وزن در رژیم غذایی خود بگنجانید.

روغن های گیاهی

از روغن های گیاهی که گزینه مناسبی هستند زیتون، آووکادو، افتابگردان، دانه انگور و بادام زمینی می باشد. با مصرف روغن های گیاهی، از مزیت یک چربی سالم بهره مند می شوید. روغن زیتون سلامت قلب و عروق را در بر دارد. برای سرخ کردن می توان از روغن بادام زمینی یا آووکادو استفاده کرد.

شکلات تلخ

شکلات حاوی فلانوئید است. کسانی که شکلات بیشتری مصرف می کنند چربی کمتری دارند. شکلات تلخ 70 درصد حاوی مقادیر زیاد کاتچین است که یکی از انواع فلانوئیدها است. به جای شیرنی های معمول در رژیم غذایی، روزانه حدود 30 گرم شکلات تلخ 70 درصد در رژیم غذایی خود قرار دهید.

سرکه انار

سرکه انار برای رژیم لاغری شکم مناسب است. مصرف 30 میلی لیتر سرکه انار باعث کاهش درصد چربی شکم می شود. سرکه ها دارای اسید استیک هستند که باعث هضم نشاسته می شود و آنزیم موثر در چربی سوزی را تحریک می کند.

در آخر پاسخ به سوال برای لاغری چی بخوریم بهتر است

آیا می دانید برای لاغری چی بخوریم؟ شما می توانید هر نوع غذایی مصرف کنید به شرط  این که کالری زیادی نداشته باشد. پس باید بشناسید که چه غذاهایی کالری کمی دارند و برای کاهش وزن مفید هستند. از جمله  از بهترین مواد غذایی می توان به سبزی ها، میوه ها، غلات کامل، پروتئین ها، تخم مرغ و روغن های گیاهی اشاره کرد.

سوالات متداول

برای لاغری چی بخوریم بهتر است؟

در برنامه غدایی خود پروتئین، تخم مرغ، میوه ها، سبزی ها، غلات کامل، روغن های گیاهی بگنجانید تا جلوگیری از افزایش وزن شما کند.

برای کاهش وزن چه غذاهایی نباید بخوریم؟

باید برای تناسب اندام و کاهش وزن، از رژیم غذایی خود سیب زمینی سرخ کرده، آب نبات، شکلات، شیرنی و فست فود را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید