تزریق چربی به باسن

داشتن یک بدن بی نقص و خوش فرم یکی از بزرگترین آرزوهایی است که تلاش های موفق و ناموفق زیادی در جهت احقاق آن انجام می‌شود. متاسفانه با افزایش سن اغلب اعضای بدن از جمله باسن به سمت پایین متمایل می‌شوند و یا ممکن است این افتادگی و بدون حالت بودن باسن مربوط به ژنتیک فرد باشد. رفع این نواقص و افتادگی های باسن با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر دور از ذهن نیست. یکی از جدیدترین و بهترین راه ها برای رسیدن به فرم بدن دلخواه تزریق چربی به باسن است. 

برای انجام این کار با بهترین نتیجه قطعا مهم ترین اقدام شما پیدا کردن بهترین دکتر زیبایی مشهد است. اشتباه نکنید پروتز باسن کاملا راه متفاوتی را از تزریق چربی به باسن طی می‌کند؛ اگرچه که اغلب افراد برای این دو تفاوتی قائل نمی‌شوند و یا تفاوت های آن را نمی‌دانند.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن چگونه انجام می‌شود؟

عده ای ممکن است تزریق چربی به باسن را با نام باسن برزیلی بشناسند،؛ جالب است که بدانید این روش از نظر FDA نیز کاملا تایید شده است و در تمام دنیا یک روش امن و پذیرفته شده محسوب می‌شود.
در این روش از چربی های اضافه بدن خود بیمار مانند چربی ناحیه ران ها، پهلو ها، شکم و … برداشته می‌شود و به قسمت هایی که لاغر تر هستند تزریق می‌کنند.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی
جراحی بای پس معده
جراحی بای پس معده
کاندیدای تزریق چربی به باسن
جراحی بای پس معده
جراحی بای پس معده

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی برای چه کسانی مناسب تر است؟

این روش از بزرگ کردن باسن بیشتر برای کسانی مناسب است که در نواحی مختلف بدنشان چربی اضافه موضعی وجود دارد.
در صورتی که شرایط زیر را دارید، کاندید مناسبی برای بزرگ کردن باسن با تزریق چربی هستید:

 1. به لحاظ جسمانی و فیزیکی سلامت هستید و بیماری خاصی ندارید.
 2. به هر دلیلی فرم باسن شما با ایده آل تان فاصله دارد.
 3. در سایر قسمت های بدن خود چربی اضافی دارید و می توان برای تزریق به باسن از آن استفاده کرد.
 4. بیماری های خاص همچون دیابت ندارید و اختلالی در بهبود زخم پس از عمل ایجاد نمی‌شود. 
 5. انتظار نتیجه واقع بینانه دارید.
 6. برای دوران نقاهت پس از عمل آماده هستید.

مزایای بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

جراحی بای پس معده
 1. با روشی مانند تزریق چربی می‌توانید به باسن خود فرم دلخواه را بدهید و با حالت و شکل ظاهری مورد علاقه خود آن را تنظیم کنید؛ تزریق چربی به باسن تنها برای بزرگ کردن باسن نیست؛ بلکه هدف اصلاح فرم و از بین بردن نواقص در حالت باسن است.
 2. در این عمل هیچگونه برش خارجی روی بدن شخص ایجاد نمی‌شود و این باعث می‌شود که نیاز به بخیه وجود نداشته باشد و در نهایت جای هیچگونه زخمی بر روی بدن بیمار باقی نماند.
 3. با تزریق چربی فلواقع با یک تیر دو نشان را زده اید؛ در مرحله اول با خارج کردن چربی اضافه قسمتی از بدن، حجم آن را کم کرده اید و با تزریق چربی به باسن، حجم آن را بیشتر کرده اید.
 4. در روش تزریق چربی به باسن نهایتا باسن حالت و فرم کاملا نرم و طبیعی به خود می‌گیرد.
مزایای تزریق چربی به باسن
جراحی بای پس معده
تزریق چربی به باسن
جراحی بای پس معده
جراحی بای پس معده

ماندگاری تزریق چربی به باسن چقدر است؟

برای رسیدن به فرم نهایی باسن مجبور به صبر کردن برای یک بازه دو تا سه هفته ای هستید؛ همان‌طور که گفتیم اولا لازم است تا تورم پس از عمل از بین برود و دوما قسمتی از چربی تزریق شده جذب بافت می‌شود؛ بنابراین باید مدتی برای پیدا شدن نتیجه نهایی صبر کرد.
ماندگاری تزریق چربی به باسن تقریبا یک تا سه سال است و بعد از آن رفته رفته آثار چربی از بین می رود.

جراحی بای پس معده

هزینه تزریق چربی به باسن

هزینه تزریق چربی به باسن بسیار متغیر است؛ در واقع فاکتور های اثرگذار در تعیین هزینه های جراحی از جمله تخصص و تجربه پزشک، هزینه کلینیک یا بیمارستان مربوطه، میزان چربی مورد نیاز و تعداد زیادی فاکتور دیگر در قیمت گذاری تفاوت ایجاد می‌کنند؛ به همین خاطر نمی‌توان قیمت ثابتی را برای هزینه های این عمل در نظر گرفت بهترین راه استعلام قیمت از پزشک و یا کلینیک مورد نظر است.

جراحی بای پس معده
جراحی بای پس معده
جراحی بای پس معده

سایر جراحی های زیبایی دکتر فاضل اعلمی

خدمات جراحی زیبایی در مشهد توسط جراحان زیادی انجام می شود که هر کدام دارای تخصص های منحصر به فردی هستند. در کلینیک تخصصی جراحی زیبایی دکتر سید فاضل اعلمی نیز انواع جراحی های زیبایی، جراحی چاقی، جراحی های کم تهاجمی و خدمات غیر تهاجمی از قبیل مزوتراپی، تزریق نانوپربی و … انجام می شود. رسالتی که در کلینیک دکتر فاضل اعلمی وجود دارد، حفظ سلامتی و رضایت کامل بیماران است.

جراحی بای پس معده

هزینه جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده یکی از عمل های زیبایی است که می توانید در مدت کوتاه به وزن ایده آل خود برسید. هزینه جراحی بای پس معده یکی از موارد مهم در انتخاب پزشک جراح است
جراحی مینی بای پس معده

عمل مینی بای پس معده

جراحی مینی بای پس معده (MGB) یک جراحی لاپاراسکوپی کوتاه، کم خطر است. با کوچک کردن معده خود، به وزن ایده آل برسید!
عمل ساسج معده

عمل ساسج

عملی دیگر برای لاغری به نام جراحی ساسج! اگر BMI بیشتر از 35 دارید، به دیابت و بیماری های قلبی مبتلا هستید، عمل ساسج می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.
جراحی بای پس کلاسیک

عمل بای پس کلاسیک معده

بای پس کلاسیک یا Roux-en-Y که جزو پرطرفدارترین جراحی های چاقی می باشد، باعث کاهش وزن اورژانسی و دور زدن معده شما می شود!
جراحی بای پس معده

نظرات بیماران

شاید برایتان جالب باشد نظرات بیمارانی که تجربه جراحی زیبایی در کلینیک دکتر فاضل اعلمی را دارند مطالعه نمایید. بیمارانی که در این کلینیک جراحی می کنند، عضوی از گروه ورزشی کلینیک می شوند و ادامه روند درمان را با این گروه پیش می برند.

جراحی بای پس معده

ارتباط مستقیم با دکتر

در صورتیکه نیاز به مشاوره تلفنی رایگان  یا مشاوره حضوری در مطب دارید تا بتوانید اطلاعات دقیقی از بیماری بدست بیاورید می توانید با پر کردن فرم زیر یا شماره تماس مستقیم با مطب دکتر فاضل اعلمی ارتباط برقرار کنید.
موضوع مشاوره(ضروری)

مراحل تزریق چربی به باسن

همان‌طور که گفتیم چربی از بدن خود بیمار استخراج می‌شود و مهمترین دلیل آن این است که در صورت مغایرت و استفاده از چربی شخص دیگری ممکن است بدن فرد آن را اصطلاحا پس بزند.

 • بی حسی یا بیهوشی

در مرحله اول حراج ابتدا باید بی حسی موضعی محل مورد نظر را بی حس می‌کند؛ البته این ممکن است به دلیل حساسیت زیاد باسن به طور کامل اتفاق نيفتد و شما کمی درد و فشار را احساس کنید‌. در مواردی هم احتمال دارد که جراح تصمیم بگیرد بیمار در تمام فرایند جراحی بیهوش باشد؛ اما اغلب جراحان با تزریق بی‌حسی موضعی، استفاده از لیدوکائین و یک قرص آرامش بخش موافق تر هستند.

 • استخراج چربی

در فرایند تزریق چربی به باسن ابتدا با استفاده از کانولا لیپوساکشن که یک سوزن مخصوص است، چربی از مناطق مشخص و از پیش تعیین شده برداشته می‌شود.

 • سانتریفیوژ کردن

در مرحله سوم چربی استخراج شده سانتریفیوژ و تصفیه می‌گردد تا اجزای اضافی آن مانند مایعات، خون و آب از آن خارج شوند‌.

 • تزریق چربی به باسن

در مرحله آخر چربی استخراج شده به نواحی مورد نظر با حجم و اندازه مشخصی تزریق می‌گردد تا ماده مذکور به صورت یکنواخت و در قسمت های درستی پخش شود و باسن به فرم دلخواه و مورد نظر بیمار و پزشک برسد.

تزریق چربی به باسن درد دارد؟

در ارتباط با سوال تزریق چربی به باسن درد دارد یا خیر باید بگوییم که اکثر افراد درد ناشی از این عمل را قابل تحمل می‌دانند و انجام این عمل تقریبا یک ساعت زمان می‌برد و از آن‌جایی که این روش یک عمل سرپایی است اغلب اوقات پزشکان با یک بی‌حسی موضعی و یک آرامش بخش خوراکی تمام فرایند عمل را قابل تحمل و بدون درد می‌کنند.
پس نتیجه میگیریم که تزریق چربی برای باسن درد چندان ناراحت کننده ای ندارد.

تزریق چربی به باسن خطرناک است؟ عوارض تزریق چربی

به کرات از ما پرسیده می‌شود که آیا تزریق چربی به باسنم می‌تواند خطر آفرین باشد یا خیر؟ در جواب این سوال مهم باید گفت که تزریق چربی به باسن یکی از بی عارضه ترین روش عمل های دنیاست؛ چرا که چربی تزریق شده به بدن بیمار از بدن خود فرد استخراج می‌شود و پس از خالص سازی مجددا به بدن در شکل دیگری باز می‌گردد؛ بنابراین احتمال ناسازگاری، حساسیت و مغایرت چربی اضافه شده با بدن شخص به صفر می‌رسد.

عوارض تزریق چربی به باسن اغلب آنقدر ناچیز است که به طور کل نادیده گرفته می‌شود؛ اما فراموش نکنید که تزریق چربی برای باسن یک روش جراحی است و مانند تمام جراحی های دیگر در نهایت می‌تواند برای بیمار عوارضی را ایجاد کند. این عوارض شامل مواردی همچون آمبولی، نکروز، عفونت باسن و مانند آن ها می‌شود؛ نکته خوشحال کننده این است که تقریبا تمام این عوارض با انتخاب یک جراح مجرب و خبره قابل کنترل است و احتمال ابتلا به چنین عارضه هایی بسیار کم و ناچیز است.

معایب عمل جراحی تزریق چربی برای باسن

معایب تزریق چربی به باسن را به صورت خلاصه اما کامل در موارد زیر آورده ایم تا با پذیرش تمام این معایب، بهترین تصمیم را با توجه به شرایط خود بگیرید.

 1. اگرچه که این عمل یک عمل کم تهاجمی، بدون ایجاد برش خارجی و ساده است؛ اما مانند هر عمل جراحی دیگری نیاز به گذراندن دوران نقاهت حداقل دو هفته ای و مراقبت های خاص دارد؛ از طرفی طبیعی است که یک‌سری از جراحات بر بدن شما ایجاد شود هر چند که از زخم خارجی برای این عمل خبری نیست!
 2. آثار تزریق چربی به باسن دائمی نیست و پس از یک تا سه سال کم کم اثر آن محو می‌شود.
 3. مناسب نبودن این روش برای افراد لاغر و کسانی که بدنشان چربی اضافه ای ندارد؛ این افراد ناچارا مجبور به استفاده از راه های جایگزین مانند پروتز هستند که به دلیل عوارض آن اغلب توصیه نمی‌شود.

دوران نقاهت پس از تزریق چربی به باسن

از آن جایی که در این عمل هیچگونه برش خارجی و زخمی بر روی بدن بیمار باقی نمی‌ماند، دوران نقاهت پس از تزریق چربی به باسن بسیار کوتاه است و بعد از بازه زمانی بسیار کوتاهی بیمار با نظر و صلاحدید پزشک خود می‌تواند به زندگی روزمره بازگردد.

نکات مهم قبل، حین و بعد از تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن مانند هر عمل دیگری از سه مرحله برای کامل سازی فرایند خود پیروی می‌کند. این سه مرحله شامل مراقبت های قبل عمل، حین عمل و پس از آن می‌شود که در این بخش هر کدام را به تفصیل بررسی می‌کنیم.

مراقبت های قبل از عمل

دستورالعمل های لازم قبل از عمل توسط پزشک جراح به شما آموزش داده می‌شود. نکته مهم در مراقبت های قبل از عمل این است که در اکثر مواقع داروهای ضد التهاب و مصرف دخانیات حداقل ۴ هفته قبل از عمل باید قطع شود؛ این موارد در جریان گردش خون در پوست اختلال ایجاد می‌کنند و پس از تزریق چربی به باسن می‌توانند در روند بهبودی موانع جدی ایجاد کنند.
مراقبت های حین عمل h3
مراقبت های حین عمل بر عهده پزشک و کادر درمان است و شما تنها کافی است همکاری لازم را انجام دهید و در طول عمل خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید‌.

مراقبت های بعد از عمل

تورم یکی از شایع ترین اتفاقات پس از عمل است و ممکن است گاها تا دو الی سه هفته رفع کامل آن زمان ببرد. توجه داشته باشید مهم ترین نکته برای مراقبت های پس از تزریق چربی برای باسن این است که اکیدا باید از نشستن طولانی مدت و یا دراز کشیدن بر روی قسمت هایی که تزریق انجام شده است خودداری کنید؛ بهترین حالت این است که به سمت پهلو ها بخوابید و هنگام نشستن حتما از یک بالش نرم کمک بگیرید.
پس از مدت زمان تقریبی دو هفته آثار تورم محو شده و فرم اصلی باسن نمایان می‌شود.

نتیجه گیری

تزریق چربی به باسن یکی از بی خطرترین و موثر ترین روش ها برای فرم دهی درست و اصلاح نواقص باسن است. دوران نقاهت این عمل بسیار کوتاه است و با رعایت یک‌سری موارد خاص مانند قطع استعمال دخانیات و داروهای ضد التهاب قبل از عمل و انجام مراقبت های پس از عمل، فرایند نقاهت تسریع خواهد شد. تزریق چربی باسن درد چندانی ندارد و با بی حسی موضعی و بدون بیهوشی انجام می‌شود؛ این عمل در واقع یک عمل بدون برش خارجی است و هزینه های آن به فاکتور های بسیاری وابسته است به همين خاطر مبلغ مشخصی را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید