مقالات عمومی

8 علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی است که افرادی که می خواهند شکم صاف و تختی داشته باشند آن را انجام می دهند. اما سوالی که ممکن است برای همه افرادی که این جراحی را انجام می دهند رخ دهد این است که این جراحی برگشت دارد؟ چه اتفاقی باعث برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می شود؟ چه کاری برای جلوگیری از آن باید انجام داد؟

آیا نتایج پس از آبدومینوپلاستی قابل برگشت است؟

نمی توان به طور قطع گفت که نتایج بعد از ابدومینوپلاستی برای همیشه باقی خواهد ماند. این نکته برای همه جراحی های زیبایی صدق می کند. در هر جراحی زیبایی شما باید نکاتی را رعایت کنید تا شاهد ماندگاری نتایج عمل باشید. برای حفظ نتایج این جراحی نیز به مراقبت هایی نیاز دارید و باید سبک زندگی خود را تغییر دهید. این مراقبت ها شامل ثابت نگه داشتن وزن، رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن است.

یکی از نکاتی که در حفظ نتیجه جراحی موثر است، انتخاب کلینیک مناسب است. برای انتخاب بهترین جراح می توانید از افراد مختلف پرس و جو کنید و علاوه بر کیفیت کار پزشک از برخی از هزینه های جراحی مانند هزینه جراحی بای پس معده آگاه شوید.

علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

علت برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی چیست؟ این اتفاق به دلایل مختلفی رخ می دهد. یکی از اصلی ترین آن ها عدم رعایت مراقبت های لازم است. مهم ترین دلایلی که ممکن است این اتفاق رخ دهد شامل موارد زیر است:

افزایش وزن

یکی از دلایل رایج برای افزایش چربی شکم بعد از ابدومینوپلاستی، افزایش وزن است. عواملی مانند عدم ورزش، رعایت نکردن رژیم غذایی، استرس و تغییرات هورمونی دلایلی هستند که می توانند افزایش وزن را به همراه داشته باشند. با گذر زمان این امر باعث تکرار افتادگی شکم می شود.

عدم رعایت رژیم غذایی

یکی از علل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی، رعایت نکردن رژیم غذایی است. افرادی که ای عمل را انجام می دهند باید از رژیم غذایی سالم شامل سبزیجات، میوه جات، پروتئین و کربوهیدرات ها استفاده کننند و مصرف غذاهای  فست فودی و چرب را به حداقل برسانند. نوشیدن آب به میزان لازم نیز، در حفظ نتایج این جراحی موثر است. همچنین ترک مصرف سیگار و الکل ضروری است.

افزایش سن

بالا رفتن سن باعث از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و تغییر ترکیب و استایل بدن می شود. در نتیجه شل شدن و افتادگی پوست را به همراه خواهد داشت.

ورزش نکردن

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

یکی از علل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی، عدم انجام تمارین ورزشی است. ورزش نکردن و کم تحرکی می تواند باعث چاقی در ناحیه شکم شود؛ بنابراین باید پس از انجام این جراحی، ورزش منظم را در برنامه قرار دهید.

بارداری پس از ابدومینوپلاتسی

یکی دیگر از علل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی، بارداری بعد از انجام این جراحی است. افرادی که قصد بارداری دارند، بهتر است انجام این عمل را به بعد از بارداری موکول کنند. زیرا در ابدومینوپلاستی پوست شکم کشیده شده و ماهیچه ها سفت می شوند و اگر باردار شوید، عضلات سفت شده مجددا باز خواهند شد.

هورمون ها

به هم خوردن هورمون ها یکی از دلایل کاهش یا افزایش وزن است که ممکن است نتایج ابدومینوپلاستی را تحت تاثیر قرار دهد.

ژنتیک

پوست برخی افراد ممکن است به دلایل ژنتیکی، رد معرض بیرون زدگی یا افتادگی باشد. در این صورت جراحی ابدومینوپلاستی برای آن ها تاثیری نخواهد داشت و حتی اگر این جراحی موفقیت آمیز باشد، شاهد برگشت آن خواهند بود.

خطای جراحی

گاهی اوقات به دلیل ارزیابی ناکافی قبل از عمل یا خطای جراحی، برگشت شکم اتفاق می افتد. اگر در جراحی پوست شکم به طور کامل برداشته نشود، برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی را شاهد خواهید بود. بنابراین پیش از جراحی حتما از کیفیت کار پزشک و کلینیک زیبایی مطمئن شوید.

پیشگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

برای اینکه نتیجه ابدومینوپلاستی حفظ شود لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

پرهیز از نشستن زیاد

یکی از مواردی که در حفظ نتایج این عمل موثر است، پرهیز از نشستن زیاد است. در هفته اول پس از جراحی، بیمار باید به صورت خوایبده باشد. نحوه دراز کشیدن بیمار نیز اهمیت زیادی دارد. بیمار باید به پشت بخوابد و پاهای خود را بالاتر از سطح بدن خود قرار دهد.

استفاده از گن های مخصوص

پس از جراحی، لازم است از گن های مخصوص پس از انجام ابدومینوپلاستی که مناسب سایز بیمار است استفاده شود. این گن ها با فشار روی شکم، از ورم آن جلوگیری می کند.

استراحت کافی

برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی، باید استراحت کافی داشته باشید. استراحت روند بهبودی را سرعت می بخشد.

هیدراته ماندن

برای اینکه بدن خود را هیدراته نگه دارید، باید به مقدار کافی آب بنوشید. مصرف آب به اندازه کافی باعث ادامه روند طبیعی متابولیسم می شود.

رعایت رژیم غذایی

همانطور که عدم رعایت رژیم غذایی، باعث برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی می شود، پس با رعایت آن از این کار جلوگیری کنید.

کنتل شرایط طبی

با توجه به اینکه وجود چربی های انباشته شده باعث بیماری هایی مانند فشار خون و یبماری های قلبی می شود، افرادی که این بیماری ها را دارند لازم است به طور مرتب بیماری خود را کنترل نمایند.

کلام آخر

آبدومینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی است که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ اما یکی از دغدغه های افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند، برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی است. برگشت شکم در این جراحی ممکن است و به دلایل زیادی بستگی دارد؛ اما با رعایت مراقبت های لازم می توان از آن جلوگیری  کرد. انتخاب کلینیک تاثیر زیادی در نتیجه جراحی دارد. شما می توانید کلینیک دکتر فاضل اعلمی را برای این عمل انتخاب کنید تا یک جراحی موفقیت آمیز را شاهد باشید.

سوالات متداول

آیا ممکن است نتایج آبدومینوپلاستی پس از مدتی از بین برود؟

بله. این اتفاق در هر عملی ممکن است رخ دهد که با رعایت مراقبت های لازم می توان از آن جلوگیری کرد.

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی به چه دلیلی اتفاق می افتد؟

این اتفاق ممکن است به دلیل عدم رعایت رژیم غذایی، عدم ورزش، افزایش سن، افزایش وزن و … رخ دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید